Resimlere Filtre Uygulamak

Bu dersimizde yine hover özelliğini anlatmaya çalıştım. Fakat burada biraz daha farklı bir özellik daha kullandım. Peki nedir bu farklı özellik?

Bu dersimizde yine hover özelliğini anlatmaya çalıştım. Fakat burada biraz daha farklı bir özellik daha kullandım. Peki nedir bu farklı özellik? Dinamik menü oluştururken hover özelliğini kullanarak farenin menü hücreleri üzerine geldiğinde biçimleri (kenarlıkları, yazı büyüklüğünü, yazı rengini vs.) değiştiğini görmüştük. Aslında yine aynı şekilde bunları resimlere uygulayabiliriz. Örneğin resmin kenarlığını değiştirebiliriz. Fare resmin üzerine geldiğinde ilk olarak akla sadece resmin kenarlığını değiştirmek gelir zaten. Fakat Filtreler uygulayarak resmi siyah beyaz yapabilir veya resmi ters çevirebiliriz. Birçok başka özellik de uygulayabiliriz. Bu derste dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de sitede tüm resimlerin aynı biçimde olmasını istiyorsanız kullanacağınız CSS kodu tag (etiket) olmalı. Yani Kendiniz bir class oluşturmayacaksınız (ya da ID). Varolan etiketlerden img etiketini seçeceksiniz. Buyurun detaylı bilgi için videoyu izleyin. NOT: Videoda söylemeyi unutmuşum. Bu özellik bildiğim kadarıyla şuan için sadece Internet Explorer`da çalışıyor.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

hocam herşey tamamda 1 haftadır interneti geziniorum asp ile site yapıorum bu site ve sizler sayesinde amacıma ulaştım sayılır birtek sorun var siteye üye olanlar resim ekleyemiyor mesala bir ilan formu yaptım ve bütün bilgilerini ekliorlar resim ekliyemiyorlar bunun icin bir ders veya yardımcı olabilirmiisniz hani browser düğmesine basınca bilgisayarındaki hergangi bir yer acılıyorya o nasıl yapılıor yardımcı olursanız sevinirim videolu bir ders dreamwearda tasarlıyorum
hocam siz bari yapmayın kimse yardımcı olmuyor bu konuda hayırdır bu resim olayı cok zor herlade :-dusun:
malesef asp bilmiyorum. o yüzden yardımcı olamayacağım :S
tüm hocalara emek gösterdikleri için teşekkürler...

Yukarı Git