Resimlere Bozulma Etkisi Vermek.

Resimlerinize değişik bozulmuş efekti verebilirsiniz.

Yapaçağımız çalışmanın örnek resmi aşağıda yer almaktadır.


Kullanacağımız resimleri ilk önce photoshopta açıyoruz.

Ctrl + j kombinasyonunu kullanarak background layerımızın bir adet kopyasını oluşturuyoruz.Kopya layerımızın layer modunu Soft Light olarak değiştiriyoruz.Kullanacağımız diğer resmi mouse yardımıyla sürüklüyerek diğer resmimizin üzerine bırakıyoruz.
Ctrl + T kombinasyonunu kullanarak transform özelliğini etkin kılıp resmimizi çevirebiliriz.Tabi kullanacağımız resmi diğer resmin yüzüne doğru getirin.Araç menüsünden Eraser Tool seçeneğini seçelim ardından gereksiz yerleri silelim.

Bu layerın layer modunu Overlay olarak değiştiriyoruz.Ardından kopya orjinal resmimize dönüyoruz layer bölümünde en üstte olması gerek.Image açılır menüsü altındaki önce Adjustments sonra
Desaturate seçenegini seçiyoruz böylelikle resmimiz siyah beyaz görünümü alıyor.Şimdi ise layer 1 yani kullandığımız diğer resmi biraz keskinleştirmek yani sertleştircez biraz.Filter açılır menüsü altındaki önce Sharben sonra gene Sharben

Sanalkurs.Net adlı resim layerımızın bir adet kopyasını oluşturuyoruz layer modunu Linear Light olarak değiştiriyoruz ve Opacity değerini 30 indiriyoruz. Brun Tool ile resmimizi biraz koyulastırabiliriz.Bakcground resmimizin bir adet kopyasını oluşturuyoruz ardından en üstte tasıyoruz layer bölümünde ve opacity değerini 10 indiriyoruz.Foreground rengini beyaz yaptıktan sonra brush tool ile uygun bir fırça seçip yüzü boyuyoruz.
  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

aslında baya öğretici bir ders yorum almamasına şaşırmak gerek
çok güzel işler yapılabilir tebrikelr teşekürler
aslinda kimse ugrasmak istemez bu gibi bir konuyla .. fazla dagitilmis icerigi konunun .. yorumda gelmemis boylece .. herkes daha basitini ariyor cunku .. eline saglik .. gusel olmus !!
layer modlerı değişimi tabanlı bir ders, benimde böyle bir çalışmam var kendi resmim üzerinde uygulamıştım suratımda dikişler filan var...
ya afişle ilgi bilgi sahıbı olan varmı:sasir:kirp:
paylaşım için tesekkürler ;)
merhaba araçlarım kayboldu geri getiremiyorum yardımmm lütfennn..Resmi diğer resmin üzerine taşıyorum ama olmuyoo nerde hata yapıyorum acaba?
merhaba dersin çok güzel ama anlattığın gibi resmi diğer resmin içine taşıyamadım bir türlü.Nasıl yaparım..?

Yukarı Git