Renk Yönetimi: Levels

Levels fotoğraflarda daha çok renklerde ki ince ayarlamalarda kullanılır. Ton ayarlamalarında çok yetenekli bir panel olup sıkça kullanılan bir araçtır.

Levels fotoğraflarda daha çok renklerde ki ince ayarlamalarda kullanılır. Ton ayarlamalarında çok yetenekli bir panel olup sıkça kullanılan bir araçtır. Panel kullanımıda gayet basit olup, koyu tonları siyah, orta tonları gri, açık tonları ise beyazla simgeleyen tutaçları sürükleme şekliyle tonları ayarlayabilirsiniz. Üstünde bulunan ?Channel? bölümünde ise dilerseniz sadece tek bir rengede etki yapabilirsiniz. Burada "RGB" göründüğüne bakmayın. Siz hangi renk modunda çalışıyorsanız, orada o renk modunun ismi yazar.

Genel kullanımı fotoğraftaki ara tonları ayarlamaktır. Aşağıdaki örneğe bakarsak, uyguladığımız etki ile birlikte fotoğraf üzerindeki her renk kendi içinde ilk önce parlak tarafları daha açıldı, koyu tarafları ve ara tonlar da daha koyultuldu. Yan tarafta bulunan damlalar(1) ile resimde görmek istediğiniz en koyu, orta ve açık tonu seçerek otomatik renk ayarlamasıda yapabilirsiniz. Yalnız yürüyen adamın ayakkabısındaki beyaz hale aynı beyaz. İlk baştada dediğim gibi, beyaz harici her rengin ara tonunu ayarlayabilmenize yarayan bir paneldir.  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git