Renk Değiştiren Yazı Animasyonu 2

Bu dersimizde daha önceden olduğu gibi renk değiştiren yazı animasyonu yapmauı öğreneceğiz.Bu diğerinden biraz farklı yapıda olcak.

İlk önce yeni bir sayfa açıyoruz.


Type Tool(T) araçıyla yazımızı yazıyoruz.


Yazı layerımızda kaç harf varsa o kadar duplicate layer yapıyoruz.Bunun için Ctrl + J kombinasyonunu kullanabiliriz.(kopyasını oluşturuyoruz)Orjinal layer hariç diğer tüm yazı layerılarımızın gözünü kapatıyoruz.Orjinal yazı layerımızın üstündeki yazı layerının gözünü açıp "S" harfinin rengini değiştiriyoruz.


Bir üsteki yazı layerırın gözünü açıp "A" harfinin rengini değiştiriyoruz.By yöntemle diğer yazı layerlarında renklerini değiştiriyoruz.


Yazı layerlarımızla işimiz bitince Fill - Edit in ımageready diyerek çalışmamızı ımageready gönderiyoruz.Windows - Animation penceremizi açıyoruz.

Animation penceremizde ilk frame'de orjinal yazı layerımızın gözü açık diğerlerinin kapalı olcak.2.framede işe orjinal layerımızın üstündeki layer ve orjinal yazı layerımız açık olcak.Her açtığımız yeni bir frame'de bir üsteki yazı layerının gözü açık olcak.Çalışmamızı Fill -> Save Optimized As'dan .gif olarak kaydederek bitiriyoruz.


  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

hocam bu yeni sayfaya nasil gelebilirim,aslinda sorarken utaniyorum,,ama harika bir site yapmissin
Ctrl + N ile yen ibir sayfa açabilirsin. Fill - New(Kısayolu; Ctrl + N)
ayrı ayrı renk deiştremiyorm hepsinin rengi deişio
ELLERİNE SAÐLIK..:D
BENDE AYRI AYRI DEÃİŞTİREMEDİM DOLAYISIYLAA YAPAMADIM:kirp:

Yukarı Git