Real-Time Preview (Gerçek Zamanlı Önizleme)

Adobe Premiere, Timeline önizleme ayarları içinde yazılım tabanlı Gerçek Zamanlı Önizleme özelliğini sunmaktadır. Herhangi bir ek donanıma ihtiyaç olmadan Timeline'ı önizleme yapabilirsiniz.

Adobe Premiere, Timeline önizleme ayarları içinde yazılım tabanlı Gerçek Zamanlı Önizleme özelliğini sunmaktadır. Herhangi bir ek donanıma ihtiyaç olmadan Timeline'ı önizleme yapabilirsiniz. Premiere'nin Real-Time Preview özelliği bütün Premiere efektlerini, geçişlerini, saydamlık ve motion (hareket) ayarlarını, ayrıca title'ları (yazıları) desteklemektedir. Bu ayarların hepsini de Project Settings diyalog kutucuğundan ayarlayabilirsiniz.

Premiere dinamik olarak video kalitesini ve kare hızını gerçek zamanlı görünecek şekilde ayarlar. Premiere bir sistemde yetersiz kaynaklarla gerçek zamanlı bir önizleme gerçekleştirdiği zaman, önizleme kalitesi belirgin bir şekilde düşecektir.

Windows'ta Real-Time Önizleme ayarı:

- Şu yolu izleyin: Project > Project Settings > Keyframe and Rendering.
- Real-Time Preview seçin ve OK tıklayın.

Windows'ta Real-Time Önizleme aktifleştirmek:

Aşağıdakilerden birini yapın:
- Eğer Project Settings diyalog kutusunda Real-Time önizleme açıksa ENTER'a basınız. Timeline'da filminiz ilerlemeye başlayacaktır.
- Eğer Project Settings diyalog kutusunda Real-Time açık değilse, SHIFT+ENTER'a basınız.

  • Etiketler;
Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

SAyın yetkili ben montajı bitirdim ve export ettim yanlız video yu açtığımda ekran çok küçük bir türlü büyütemiyorum acaba hata nerde girşte proje ayarında mı yoksa çıkışta export hatasında mı kaç gündür uğraşıyorum..adobe encoder da yaptım orda da denedim olmadı hatta kaynak 720*570 çıkış 1024 768 olarakta ayarladım malesef yine izleyeme başladığımda ekran küçük seyrettiriyor...İlgilenirseniz [email protected]
adobe premiere cs3 kullanıyorum videoyı transparan olarak kaydetmek istiyorum nasıl yaparım acaba..?:-dusun:

Yukarı Git