Puzzle Efekti Yapma

Bu derste fotoğrafınızın üzerine bir puzzle görüntüsünü nasıl uyarlayacağınızı öğreneceksiniz.

Fotoğrafımızı açtıktan sonra Filter > Texture > Texturizer menüsüne gidin.Texturizer.. tıkladıktan sonra karşınıza gelen menüden aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlediğim kısma tıklayın. Hemen ardından Load Texture… kısma tıklayın.Load Texture… tıkladıktan sonra aşağıdaki pencere açılacaktır. Açılan bu pencereden sisteminizdeki: "C:Program FilesAdobeAdobe Photoshop CS2PresetsTextures" klasörüne gidin ve burada yer alan puzzle kalıbını bulduktan sonra "AÇ" deyin.NOT: Bu pencere açıldığında "Belgelerim" ya da "Masaüstü"nü gösterebilir, sizin buradan "C:Program FilesAdobeAdobe Photoshop CS2PresetsTextures" kısmına gitmeniz gerekmektedir.

SONUÇ:Scaling ve Relief değerleriyle oynayıp puzzle efektinin görünümünü değiştirebilirsiniz.
Alternatif Bir Efekt

Fotoğrafınızı açın, hemen ardından Filter>Stylize> Tiles deyin.Penceredeki sayı değerlerini değiştirebilirsiniz. Background Color (zeminin rengi) işaretli işlem yapıldığında araç kutusundaki renkleri temel alarak işlemi gerçekleştirir. Siz bu renkleri değiştirebilirsiniz .

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

paylaşım için çok teşekkür ederiz... kenarların düz olmasını sağlamanın kolay bi yolu var mı scaling ve relief değerleriyle oynamak dışında.birde ben flashda yapboz yapcamda bunları kolay seçip kesmenin yolu nedir? çok çok tşk ii çalışmalar...
gerçekten güzel bi çalışma. işime yaradı çok çok teşekkür ederim!
teşekkürler hocam
Çok teşekkürler; elinize yüreğinize sağlık; Allah(c.c.) sizden razı olsun.
süper hazırlanmış allah razı olsun.
hangi program bu be windowsun yoksa ben mi bilmiyom
ben de texture etkin değil, neden olduğunu anlayamadım.

Yukarı Git