PSD to CSS / Oyun Portalı Serisi

Emrah Demirağ'ın çizip ücretsiz olarak paylaştığı oyun portalını sizler için videolu olarak CSS'ye dökmesini anlattım.. Ayrıca jQuery olan kısımlarında jQuery kodlamalarını da yaptık.. IE6 dahil diğer tarayıcılarla da uyumlu olmasını sağladık.. ve W3C kurallarına uygun bir kodlama yaptık..

Merhaba arkadaşlar,

Emrah Demirağ'ın çizip ücretsiz olarak paylaştığı oyun portalını sizler için videolu olarak CSS'ye dökmesini anlattım.. Ayrıca jQuery olan kısımlarında jQuery kodlamalarınıda yaptık.. IE6 dahil diğer tarayıcılarla da uyumlu olmasını sağladık.. ve W3C kurallarına uygun bir kodlama yaptık.. Ayrıntılı bir PSD olduğu içinde özellike bunu seçtim.

Toplam 4 bölümden oluşuyor. Ve videoların toplam süresi 3 saat 35 dakika'dır.. Baya bir sarfiyatım var anlayacağınız

1.BÖLÜM - Dosyaların oluşturulması, İskeletin hazırlanması ve Header alanının kodlanması2.BÖLÜM - Sağ bar'ın kodlanması3.BÖLÜM - Sol bar'ın kodlanması (Slider, Tab içerikleri vs.)4.BÖLÜM - Footer alanının kodlanması ve SON..Bitmiş Hali İçin Buraya Tıklayın.

Psd Dosyasını İndirin

DÜZELTME: Eğer Firefox 3 tarayıcısında içerik alanında altta scroll çıkar ise #genel divindeki overflow: auto özelliğini silin. Ve GENEL divinin bitişinie clear: both; ekleyin.. İndirdiğiniz uygulama örneğinde ben bu şekilde düzeltmesini de yaptım.

NOT: Video formatı 1280x1024 kalitesindedir. Bu yüzden aşağı çözünürlükte izlemek videoyu bulanık gösterebilir. Onuda unutmayın.


  • Etiketler;
Tayfun Erbilen
Hakkında bilgi yakında zamanda eklenecektir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Ellerine gönlüne sağlık mükemmel...
Süper Aslansınız Ellerinize Emeğinize SAğlık....
merhabalar ben bu dersi izlemek istediğimde "you've reached and audio only episode. if you would like to listen, we recommed subscribing to this show itunes or a rss " böyle bir hata veriyor neden acaba yardımcı olabilecek biri varmı?
arkadaşlar bana yardımcı olabilecek biri varmı gerçekten çok yararlı bir video olmuş lakin hala ben izlemekte problem yaşıyorum bu arada miraç kandilinizi kutlarım
"Krap"ın da dediği sorunu ben de yaşıyorum. Yardım edebilir misiniz?
Silinmiş videlar...
Videolar kırık beyler biri zamanında bu videoları indirmişse bize yollayabılırım

Yukarı Git