Program Kullanmadan Tasarım Yapın

Program Kullanmadan Tasarım Yapın

Photoshop veya illustrator gibi programlar kullanmak zorunda kalmadan pratik ve hızlıca ihtiyacınız olan tasarımları nasıl yapabilirsiniz?

İşinizin, projenizin, ürün veya hizmetlerinizin reklamları için ya da sosyal medya gönderileriniz için sık sık görsel tasarımlara ihtiyaç duyuyorsunuz.

Belki Photoshop kullanmayı bilmiyor olabilir ya da Photoshop programıyla uğraşmayıp hızlı ve pratikçe tasarım yapmak istiyor olabilirsiniz.

Üstelik bunu tamamen ücretsiz yapmak istiyor da olabilirsiniz. Bu durumda hiçbir programa ihtiyaç duymadan dilediğiniz kreatiflikte tasarımlar hazırlayabileceğiniz web tabanlı bir araçtır Canva.

Birçok sosyal medya yöneticisi, sosyal medya ajansı veya webmaster’lar içerik üretimleri için pratik olması amaıcyla Canva’yı tercih etmektedirler.

Canva platformuna girdikten sonra hemen ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Ardından tasarımı yayınlamak istediğiniz platform sosyal medya ise sosyal medya şablonlarını görebilirsiniz. Tam kare olan şablonlardan beğendiğinizi seçebilir ya da tamamen boş bir şablon açabilirsiniz.

Hazır parçalar ve görsellerle birlikte bir araya getirerek ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Mustafa Coşkun
Dijital Pazarlama Uzmanı olarak faaliyet gösteren Mustafa Coşkun, 10 Nisan 1995 tarihinde Ankara’da hayata ilk adımını attı. Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladıktan sonra dijital alandaki ilgi ve yatkınlığı sebebiyle bu alana daha fazla yönelerek eğitimler almaya başladı. Grafik tasarım, seslendirme, video kurgu montaj-efekt, sosyal medya yönetimi, metin yazarlığı, Google Ads, WordPress gibi alanlarda uzun bir süre freelance olarak faaliyet gösterdi. Üniversite mezuniyetinden itibaren sürekli kendi işini kurma çabasıyla birlikte freelance olarak faaliyet gösterirken sürekli değişen ekip arkadaşları sonucunda da artık her şeyi bırakarak iş aramaya başladı. Ankara’da bir web tasarım şirketinde dijital pazarlama sorumlusu olarak görev aldı. Bir süre faaliyet gösterdikten sonra tekrar kendi işini kurma düşüncesiyle istifa ederek ayrıldı. Home Ofis olarak içerik üretimleri yaparken bir yandan da dijital pazarlamanın alt alanları hakkında farklı eğitim platformlarında online eğitimler vermeye başladı. Bir süre sonra kendi platformunu kurarak tüm online eğitimlerini, iş ve kazanç setlerini, danışmanlık ve hizmetlerini bu platforma taşıdı. Bireylere online eğitim, iş ve kazanç setleri sunarken; firma ve markalara ise dijital pazar için danışmanlıklar vermeye başladı. Yazılımcı ortağıyla birlikte oluşturdukları bir “sosyal medya yönetim aracı” ile birlikte de global pazara açılmak üzere ilk adımlarını atmaya başladılar. Artık dijital alanda Türkiye’yi ileriye taşıyabilecek projeler için çabalamaya devam ettiklerini de belirtmektedir…
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git