Program çalıştığında hangi form çalışacak?

İlk çalışacak formu nasıl seçebiliriz?

Evet arkadaşlar, bu bir sorun bana göre. Çünkü form eklediğimiz zaman ya da şöyle diyeyim; program ilerledikçe yok şunu koyayım, yok bunu koyayım derken, ilk sayfa değişiyor fakat onu nasıl değiştiriyoruz? Bütün sorun burada. Şimdi bunu öğreneceğiz.

Arkadaşlar 2 adet form açtık: form 1 ve form 2 diye.Daha sonra Project > Project1 Propertis'e giriyoruz.Startup Object'tin altından hangi formun açılışta ilk açılmasını istiyorsunuz onu seçin ve tamam deyin.Programı bir form1 yapıp çalıştırın.

Programı bir de form2 yapıp çalıştırın. Farkı siz de göreceksiniz.

Evet arkadaşlar, inşallah birşeyler öğretmişimdir.

  • Etiketler;
Fuat ŞENGÜL
Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Mezuniyetten sonra Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliğinde Yüksek Lisans öğrenimine başladı. <p>Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

gerçekten faydalı bir paylaşım.emeğine sağlık
Teşekürler. Bilmiyordum Öğrendim.
Güzel olmuş eline sağlık
Saolasın Cok guzel olmus
Teşekkür ederiz
Teşekkür ederim ama benim merak ettiğim. Diyelim 2. formu açtık ilk başta ama 5 sn sonra direk 1. forma yönlenmesini istiyoruz bunu nasıl yapabiliriz. Yoksa bu tam öylemi oluyor..

Yukarı Git