Portable Program Nasıl Hazırlanır?

Bu dersimizde portable yani taşınabilir bir program hazırlamayı öğreneceğiz.

Bu dersimizde portable yani taşınabilir bir program hazırlamayı öğreneceğiz.

Portable program kurulum gerektirmeyen, taşınabilir diskler üzerinden de çalışabilen programlardır. Portable programın en önemli avantajlarından biri de taşınabilir olmasıdır.

Şimdi Winrar ile portable bir program hazırlayalım. Dersin videosunu en alttan izleyebilirsiniz.

Hazırlamak istediğiniz programın bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor. Ben burada Ashampoo Burning programını portable olarak hazırlamak istiyorum.

Öncelikle Başlat menüsünden programa sağ tıklayıp özelliklerine geliyorum.Resimde görüldüğü gibi hedef dosyada çalışan programın adresi var burda. burningstudio11.exe adresini kopyalıyorum. Şimdi de dosya konumunu açıp C:Program Files içindeki programın tüm dosyalarını sağ tıklayıp WinRar'a ekliyorum. Winrar penceresi aşağıdaki gibi olmalı:Gelişmiş sekmesine gelip SFX seçeneklerinden gerekli ayarlamalarımızı yapıyoruz. Kurulum bölümüne gelip kopyaladığımız programın adresini yapıştırıyoruz: burningstudio11.exe

Modlar bölümüne gelip Tümünü gizle deyip "paketi geçici klasöre aç" seçeneklerini sildikten isteğe bağlı olarak simge bölümünden ikonu seçip paketlemek kalıyor.

Hepsi bu kadar, test edebelirsiniz.

Videolu Anlatım:

  • Etiketler;
Mustafa Suphi
Sanalkurs ekibinden biri olarak destek olmayı sürdürüyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git