Popüler Soru Cevap Siteleri

  • 7.258

Soru&Cevap toplulukları siteleri kullanıcıların soru ve cevaplarıyla içeriğine katkıda bulundukları sosyal ağlardır. Belirli konuda uzman kişiler ya da sıradan kullanıcılar soruları cevaplamaktadır. Herhangi bir konuda problem yaşayan kullanıcılar da sorularını bu tür topluluk sitelerine ekleyerek bir çözüm arayabilmektedirler.

Soru&Cevap Toplulukları

Soru&Cevap toplulukları siteleri kullanıcıların soru ve evaplarıyla içeriğine katkıda bulundukları sosyal ağlardır. Belirli konuda uzman kişiler ya da sıradan kullanıcılar soruları cevaplamaktadır. Herhangi bir konuda problem yaşayan kullanıcılar da sorularını bu tür topluluk sitelerine ekleyerek bir çözüm arayabilmektedirler.

Askquestion.me

Soru cevap sitesinden ziyade, bir bilgi topluluğudur. Anlık akışların sağlandığı bir platformdur. Klasik soru cevap sitelerinden kendini ayırmıştır. Meslek sahipleri, ünvan sahipleri, tecrübe sahipleri, yaşadıkları olayları, tarzları, modelleri, karakterleri, hayatı v.s gibi bir çok noktada yaşadıklarımızı ele alan bir sitedir.

Mesleki deneyimlerinizi, anılarınızı, hobilerinizi, tecrübelerinizi, başınızdan geçmiş ilginç olayları, yararının olabileceğini düşündüğünüz bilgi ve deneyimlerinizi, sıradışı olayları, ilginç yönlerinizi, paylaşabileceğiniz, mesajlaşabileceğiniz, paylaşırken öğrenen ve öğreten, kendinizi kanıtlayabileceğiniz global bir platform niteliği taşımaktadır.

Tamamen kullanıcılar birbirlerinin tecrüblerinden faydalanmaktadır. Olayları birinci ağızdan dinleme şansına sahip olmakta, aynı zamanda ona sorularda sorabilmektedir. askquestion.me Böylece kişinin açtığı konu hakkında kafasındaki bütün soru işaretlerine gidermektedir. 6 dilde hizmet veren askquestion.me Türkçe olarak da hizmet vermektedir.

Yahoo! Answers

21 milyonu ABD'de olmak üzere dünya çapında 90 milyon kullanıcısı vardır. Web üzerinde büyük bir bilgi topluluğudur. Herkesin soru sorabileceği ve sorularına cevap bulabileceği çevrimiçi bir topluluktur. Aradığınız bilgileri bilen insanlara bağlanmayı kolaylaştırmaktadır. Herkes yasam deneyimleri ve bilgi sahibi olduğu her şey hakkında paylaşımda bulunabilirler.

Answerbag

Answerbag, ister gerçekleri, ister fikirleri isterse eğlence arıyor olalım sorularımızın hepsine cevap verdiğini belirtmektedir. Answerbag'de birçok profesyonel araştırmacı ve topluluk üyesi her gün soruları cevaplamak için çalışmaktadır. Answerbag çalışanları her sorunun büyük cevapları hakkettiğini, ziyaretçilerin ise bilgiye ulaşmayı ve meraklı evrenimizi keşfetmeyi hak ettiğini düşünmektedir.

Diğer Soru&Cevap Toplulukları

Sorucevap

Sorucevap.com'a sorduğunuz sorular aynı anda on binlerce kişiye birden sorulmuş olmaktadır. Bu da sizin en doğru ve en güncel bilgiye en çabuk ve en zahmetsiz şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır. sorucevap.com?da soruları yine üyeler cevaplamaktadır. Üye olan her kullanıcı kurallara bağlı kalarak dilediği soruları cevaplayabilmektedir.

Sorucevap.com 'da verilen cevaplardan sadece soru sahipleri değil bu siteyi ziyaret eden on binlerce kişi faydalanabilmektedir. Böylelikle paylaşılan her bilgi ve tecrübe, çok değerli bir hizmete dönüşmüş olmaktadır. Ayrıca kullanıcılar kazandığı uzman puanları sayesinde uzmanlık alanlarında isimlerini duyurabilmekte, arkadaşlarıyla ya da diğer kullanıcılarla yarışabilmekte veya sponsorların verdiği ödülleri kazanabilmektedir.

Bisorusor

Bisorusor, demokratik internet ortamında paylasıma önem vermektedir. Bilginin seviyeli ve kaliteli paylaşıldığı yerlerden biri olmayı hedeflemekte ve işe yarayacak bilgiyi bilmenin yanında paylaşan bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır. Bisorusor, kaliteli soru ve cevaplarla kaliteli bir paylaşım platformu olmayı istemektedir. Bunun icin butun içerikler, editörler ve site topluluğu tarafından denetlenmekte, site topluluğu tarafından oylanmakta, ise yarayan ve kaliteli cevaplar lanse edilmekte, gereksiz olanlar temizlenmektedir. Bu sayede insanların beğendikleri, yararlı olduklarını düşündükleri, mutabık kaldıkları bilgiler ortaya çıkmaktadır.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 7 yıl önce
uzmancevap.org eklemeyi unutmayalım....
• 11 ay önce
Türk yapımı siteleri de eklemeyi unutmayın www.noktanokta.net www.incisozluk.com www.eksisozluk.com

Yukarı Git