Php ile Saate Göre Karşılama

Bu dersimizde size saate göre kullanıcı karşılamayı göstermek istiyorum.

Bu dersimizde size saate göre kullanıcı karşılamayı göstermek istiyorum. Bunu sanalkurs.net'ten özünlendim :) Siteye giriş yaptım ve köşede "Günaydın Sa1donder" yazını gördüm, "hemen bir dersini hazırlayayım" dedim.

Bu derste aşağıdaki kodları kullanıyoruz:// Author ÃŸy Sa1donder ! No edited :) 

$saat = date("h");

if($saat>08) {

$hos = "Günaydin";

echo "$hos";

}

if($saat>12) {

$hos = "İyi Oglenler";

echo $hos;

}

if($saat>18) {

$hos = "İyi Akşamlar";

echo $hos;

}

if($saat>21) {

$hos = "İyi Geceler";

echo $hos;

}?>Açıklamaları ise şu şekilde belirteyim:


$gun = date("h"); //diyerek saat alıyoruz, örneğin 11 gibi, 12 gibi, dk yok..

//hemen if'lere başlıyoruz

// bir if'i açıklıyacağım, diğerini siz anlarsınız.

if($saat>08) {

$hos = "Günaydın";

echo $hos;  // burada eğer $saat 08'den büyükse ..... $hos'u günaydın yapıyoruz ve yazdırıyoruz..... gibi.

}Arkadaşlar, bunu biraz uğraşarak dini siteler için şu an "Sabah Vakti", şu an "Öğle Vakti", şu an "İkindi vakti" gibi yapabilmeniz de mümkün.

İyi çalışmalar...
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yalnız burda şöyle bi hata var mesela saatimiz 22 ise bu şartların hepsi sağlanmış oluyo ve ekrana dört mesajıda yazdırır. Eger echo $hos; satırını her if blogunda degilde sadece en altta kullanmış olsaydık olurdu yani şu şekilde: <? // Author ßy Sa1donder ! No edited :) $saat = date("h"); if($saat>08) { $hos = "Günaydin"; } if($saat>12) { $hos = "İyi Oglenler"; } if($saat>18) { $hos = "İyi Akşamlar"; } if($saat>21) { $hos = "İyi Geceler"; } echo $hos; ?>
walla bnmde sonradan aklıma geldi susekilde olabilirdi.. if($saat>08&&$saat<12) { $hos = "Gunaydın"; echo $hos; } sanırım bu şekilde hatasız calısır ! :D
sorunsuz çalışıyor ! :D <? // Author ßy Sa1donder ! No edited :) $saat = date("H"); echo "$saat<br>"; if($saat>08&&saat<12) { $hos = "Günaydin"; } if($saat>12&&saat<18) { $hos = "İyi Oglenler"; } if($saat>18) { $hos = "İyi Akşamlar"; } if($saat>21) { $hos = "İyi Geceler"; } echo "$hos"; ?>
teşekkürler güzel olmuş
"<?php" ... ?> . Elinize sağlık genişletilebilir bir döküman olmuş.
pardon bu acaba sitenin barındırıldığı hosting pc sinin saatine göremi yazıyor mesela ben ingiltereden yazıyorum türkiyede gündüzken ingilterede gece ingilteredeki pc min saatine göremi yazacak yoksa türkiye istanbuldaki hosting şirketinin saatine göremi yazacak bide bunu yazı değilde resim olarak yazdırmak mümkünmü acaba?
sunucuya göre.. olması lazım tam detaylı bilmyiorum, resim olrak yazdırmakda mumkun gunaydın vs gibi resimleri echo yapabilirsiniz .
Ben bu karşılama mesajını veritabanına yazdırmak istiyorum ama pek başarılı olamadım bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Yukarı Git