Php İle Büyük Boyutlu Dosyaları Zaman Aşımı Olmadan İndirme

PHP ile zaman aşımı olmadan curl kütüphanesini kullanarak dosyaları nasıl indirebileceğinizi göstereceğim.

Merhaba arkadaşlar;

PHP ile zaman aşımı olmadan curl kütüphanesini kullanarak dosyaları nasıl indirebileceğinizi göstereceğim.

Timeout dediğimiz phpde büyük dosyaları bilgisayarımıza indirirken yaşadığımız probleme çözüm buluyoruz.Curl kütüphanesini kullanarak örnek bir kod yazalım;set_time_limit(0); // Zaman süresini ayarlıyoruz

ini_set('display_errors',true);  //Hataları almamızı sağlıyoruz.$fp = fopen (dirname(__FILE__) . '/dosya.php', 'w+');  //Dosyaları kaydedeceğimiz yeri belirliyoruz.

$ch = curl_init('http://www.sanalkurs.net/dosya.php');  //İndireceğimiz dosya yeri,sanalkurs.net'te böyle bir dosya yok kanımca.Ben salladım  Siz büyük boyutlu dosyanızı buraya gireceksiniz.curl_setopt($ch, CURLOPT_TIMEOUT, 50);

curl_setopt($ch, CURLOPT_FILE, $fp);

curl_setopt($ch, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, true);

curl_exec($ch);

curl_close($ch); //Ve kütühane işlemlerifclose($fp);Daha detaylı bilgileri; buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Takıldığınız noktada yardım etmeye hazırım.

Kolay gelsin.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

kanki. şimdi hazırladığım web sitesinden bana ziyaretçi bir dosya gönderecek. bana bu dosyayı göndrebilmesi için gerekli html kodlarıile dosya gönderme formu hazırladım. fakat onu php de nasıl karşılayacağım ? bana gönderdiği dosyayı host üzerine mi kaydedeyim ? mail adresime nasıl gönderttireceğim o dosya ve mesajını? hadi anlt.
Hocam mPdf sınıfı ile çalışıyorum. PDF sayfası yaptırmak istiyorum. 500 hatası veriyor. Hata kodum şu: [code]PHP Fatal error: Allowed memory size of 203423744 bytes exhausted (tried to allocate 310760 bytes) in ....../pdf_cevirici/mpdf.php on line 12760[/code] Curl ile denedim yani yukarıda vermiş olduğunuz kod ile. Fakat indirdiğim dosya hasarlı görünüyor. Curl ile mPdf\'i nasıl kullanabilirim?

Yukarı Git