PHP Dosyasına direk erişimi engellemek

Güvenliği göz önünde bulunduruyorsanız bu kodu sayfanızın başına koymalısınız.

Güvenliği göz önünde bulunduruyorsanız bu kodu sayfanızın başına koymalısınız. Bu sayede sayfa tek başına çalışmayacak, yapmış olduğunuz sistemle beraber çalışacaktır. Aksi durumda çalıştıran olursa "Lamer Attack" adında bir uyarı ile ziyaretçiyi uyaracaktır


if (!defined('CONFIG_CLASS_INCLUDED')) {

    die('lamer attack!');

}

  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Bu Konu hakkında Bi Örnek Anlatım Yaparmısınız Acaba Bu İşte Yeniyimde :S
bu konu hakkında daha fazla açıklama yaparmısınız acaba tam olarak hangi durumlarda etkili..
Sanırım SQL enjeksiyon saldırılarına karşı kullanılan bir kod değil mi hocam.. Gayet güzel ve aynı zamanda olmazsa olmaz bir kod bence..
Yaw ii güzelde Başlangıç Seviyesi Demişssin Ctrl V yapıp Bırakmışsın Başlangıç Seviyesinde Olan Biri Bunu Nasıl Anlayacak
<?php if (!defined('CONFIG_CLASS_INCLUDED')) { die('lamer attack!'); } echo "Index Icınden Include edildi..."; ?> sanalkurs.php dosyasına direk eriştiğinde ekrana "lame attack!" yazacak index.php dosyasına girdiğinde ekrana "Index Icınden Include edildi..." yazacak kolay gele..
Merhaba kod gayet güzel çalışıyor fakat bir sorunla karşılaştım ve bu sorunu aşamadım .giris.php ve panel.php diye 2 dosyamız var ben panel.php ye direk erişimi yasakladım bu kod sayesinde.Fakat giris.php den formdan Kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptırdıgımda ve panel.php ye yonlendıgımde yine aynı sorunla karşılaşıyorum.Erişim engeli bunun çözümünü yazabilirmisiniz.

Yukarı Git