Photoshop'ta Yazının İçinden Işın Geçirmek

Bu videolu dersimizde bir yazının içinden bir ışın geçireceğiz.

Bu videolu dersimizde bir yazının içinden bir ışın geçireceğiz. Yazılı olarak ifade etmek gerekirse: [*] Yazımızı yazıyoruz. [*] "Pen tool " ile ışının yolunu belirliyoruz. [*] Ardından "Brush tool" aracı ile ışının rengini ve kalınlığını ayarlıyoruz. [*] Tekrar pen aracını aldıktan sonra önceden çizdiğimiz ışın yolunun üzerine sağ tıklıyoruz ve "Stroke Path" tıklıyoruz ve çıkan pencereden "Brush" seçili iken 'ok' diyoruz ve ışınımız yazın üstüne yerleşmiş oluyor. [*] Bundan sonrası videodaki gibi efektler uygulaya bilirsiniz. [*] En son olarak içinden geçiş görünümü vermek için silgi veya şekil araçlarını kulanarak istediğiniz harfin önünden veya arkasından geçiyormuş hissi verebilirsiniz.... Sonuç da aşağıdaki gibi olacak: Ancak, dersimiz sessiz. Ancak yaptığım adımları takip ederek yapabileceğiniz bir ders. Kolay gelsin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teşekkür ederim... güzel anlatmışsınız... başarılar diliyorum...
Anlatmadım. Ama anlatmış kadar olmuşumdur...:D
teşekkürler, kendımı atağa geçirecek yeni şeyler arıyordum bu iyi oldu
teşekkürler, kendımı atağa geçirecek yeni şeyler arıyordum bu iyi oldu
yahu bunu yazılı anlatırmısınız ders cok guzelde gözum agırdı okumakla yapmak daha guzel
Yazımızı yazıyoruz "Pen tool " ile şının yolunu belirliyoruz. Ardından "Brush tool" aracı ile ışının rengini ve kalınlığını ayarlıyoruz. Tekrar pen tool aracını aldıktan sonra önceden çizdiğimiz ışın yolunun üzerine sağ tıklıyoruz ve "Stroke Path" tıklıyoruz ve çıkan pencereden "Brush" seçili iken 'ok' diyoruz ve ışınımız yazın üstüne yerleşmiş oluyor. Bundan sonrası videodaki gibi efectler uygulaya bilirsiniz. En son olarak içinden geçiş görünümü vermek için silgi veya şekil araçlarını kulanarak istediğiniz harfin önünden veya arkasından geçiyormuş hissi vere bilirsiniz....:kirp:
Güzel olmuşş ...:D
ben de yaptım ama ışın renginin yazının üstünde kalan kısmı çok soluk oldu. neredeyse hiç görünmeyecek derecede. neden acaba
bu dersleri indiremiyoz mu indir linkini göremiyorum...yardımcı olurmusunuz.
İnternet download manager adlı indirme programını yüklersen her türlü videoyu indirirsin . Çünkü izlediğin videonun üzerine indirme butonu çıkar tıklarsan inmeye başlar :) ........... Teşekkür ederim güzel der ;)
3bilgisayarda denedim yine de video yok yardımcı olur musunuz ?

Yukarı Git