Photoshop'ta Filtre Kullanımı..

Photoshop'un en önemli bileşenlerinden birisi olan Filter'ı kullanmak..

Bir çok kez güzel ve etkileyici tasarımlar görürüz ve bunların nasıl yapıldığını merak ederiz. Bazen bu hayretle baktığımız tasarım bir kaç filtre ile yapıldığını öğrendiğimizde şaşırabiliriz. İşte bu dersimizde temel seviyede de olsa photoshopta filtre kullanımını göreceğiz.

İlk olarak Photoshopu açıyoruz ve resim, fotoğraf ya da düzenlemek istediğiniz herhangi bir tasarım açıyoruz.İkinci adımda da Filter menüsünden Filter Gallery kısmına giriyoruz ve resmimize uyan filtreyi seçip gereken ayarları yaptıktan sonra Done butonuna tıklıyoruz.Sonra da gereken değişiklikleri yapıp isteğimize göre bir tasarım geliştiriyoruz.Ben kendi isteğime göre biraz karamsar olsa da bi şeyler karaladım ve kan efekti falan oluşturdum. Siz de gönlünüzce çalışmalar çıkarabilirsiniz.

Herkese başarılar..

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Teşekkür ederim güzel anlatım sayenizde kendimize bişeyler daha katıyoruz
ellerine sağlık güzel bir çalışma çıkarmışsın.yalnız kullandığın filtreleri yazarsan çok sevinirim .iyi çalışmalar.
Burada Graphic Pen filtresini kullandım yalnızca. Bunun haricinde bir kaç alet ve brush..
ders iyide bunun neresi ders hiçbirşey anlatılmamışki!
Aynen Katılıyorum Hiçßir$ey AnLatıLmamı$ :S:S:
Eğer yalnızca resimleri incelerseniz hiç bir şey anlatılmadığını düşünmeniz gayet doğal.. Burada anlatılan konu filtre kullanımı.. Anlaşılamayan bir konu varsa forumda yardımcı olabilirim..
TEŞEKKÜRLER ÇOK İYİ ANLATIYONUZ
GÖRSEL OLARAK ANLATMAKTAN ZİYADE AÇIKLAMA YAPSAYDINIZ YENI KULLANICILARA DAHA DA YARARLI OLACAKTINIZ
Bir resim aç Filter menüsünden Göz zevkine uygun bir filter uygula bu bir dersmidir bunun yerine hangi filter uyguladın hangi degerleri verdin yada ne biliyim kulandıgın şeyleri anlatarak yeni kulanıcıların yolunu açmış olursun sadece filter menüsünden resme uygun filter çok saçma geldi kolay gele

Yukarı Git