Photoshop'ta Farklı Stilde Bir Yazı...

Photoshop'ta filtre vs. kullanmadan farklı ve karizmatik bir yazı oluşturma. Yalnızca basit bir kaç hamle yapmanız yeterli.

Önce yeni belge oluşturuyoruz.Boyutu size kalmış. Ben 800x600 kullanıyorum.Text Tool aracı ile istediğimiz metni yazıyoruz.Katmanı kopyalıyoruz.(Duplicate Layer seceneğiyle)Şimdi kopyalamış olduğumuz katmanın yazı rengini beyaz olarak değiştiriyoruz.(Duplicate ettiğimiz katman) Ardından Asıl katmanı yani altta kalan katmanın stilini 'strong', boyutunu da '6' yapıyoruz.Şimdi de beyaz yaptığımız katmanın üzerine tıklıyor ve iki kez klavyedeki 'yukarı' tuşumuza, sonra iki kez sol tuşumuza basıyoruz. Görüntü şu şekilde olmalıdır.Şimdi free transform ve move yapın biraz. Kendi hayal gücünüze bağlı biraz daha değiştirin. Benim görüntüm :

Not: Dersin hazırlanmasında zymic.com sitesinden yararlanımıştır.

  • Etiketler;
Ziya Kahraman
Samsun'da doğdu. Üniversite'ye kadar bu şehirde öğrenim gördü. Sonra Atatürk Üniversitesi'nde dil okudu. Türkçe öğretmenliğini bitirdi; ama eğitimci olmadı. Türkçe'yle yoğruldu dört yıl. Bu esnada yazılım dilleri kurcaladı zihnini.. HTML, PHP, ASP, CSS, Pascal.. Hepsinden bir tutam aldı, kokladı bıraktı. <P>Sonra tasarımı keşfetti. PS, AI, C4D derken grafik programlarını öğrenmeye başladı. Grafik programlarını ustalıklı kullanmaya başladı. Ama asıl işin programları öğrenmek olmadığını anlaması da çok geç olmadı. Gözünü eğitmesi gerektiğini fark etti ve tasarım kültürü üzerine kafa yordu. Grafiğin felsefesini özümsemeye çalıştı. Noktaların sadece nokta olmadığını düşünerek başladı asıl tasarlama serüveni. Önceleri yalnızca hayal kurdu, imgelerle boğuştu; zihninde tasarladı çizgileri, renkleri, şekillleri.. Sonra ekrana geçti hayaller ve ardından kağıtlara.. <P>Hâlihazırda grafik tasarımcı olarak çalışıyor. Genellikle katalog, dergi, broşür, kurumsal kimlik, logo ve ambalaj tasarımı yapıyor. Bunlar yanında 3B modelleme ve interaktif tasarım da çalışıyor. Yayınlamayı düşündüğü bir rubai kitabı, tamamlamaya çalıştığı bir şiir, bir de hikâye kitabı bulunuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

çok güzel daha etkileyici güzel yazılar istiyorum
7 versiyonu kullanıyorum dersiniz de katmanın stilini 'strong' boyutu da 6 diyorsunuz 'strong' diye bir secenek bulamadım biraz acarsanız sevinirim.
Süper hatta süper ötesi bir ders! Tebrikler :kirp:
yeni öğrenenler için etkileyici olabilir ama basit bir ders,emeğinize sağlık..:kirp:
eline saglık. paylaşımın için sağol
emeğine sağlık ama yanı başlayanlar için anlaşılması zor olabılır...
tasarım işine 0'dan başlıyorum.ders için teşekkürler
rica ederim, yardımcı olabilirsek ne mutlu..
çok güzel bir ders eline sağlık. ben photoshop 7 kullanıyorum strongu buldum ama değeri nerden 6 yapıcam? yardımcı olursan sevinirim...

Yukarı Git