Photoshop'ta Croplama (Kesme) İşlemi Nasıl Yapılır?

Çektiğimiz fotoğraflarda, göze hoş gelmeyen durumlar olabilir. Fotoğrafı, Croplama (kesme) işlemi yapmak isteyebiliriz. Photoshop'u kullanarak kolay bir şekide yapabiliriz.

Çektiğimiz fotoğraflarda, göze hoş gelmeyen durumlar olabilir. Fotoğrafı, Croplama (kesme) işlemi yapmak isteyebiliriz. Photoshop'u kullanarak kolay bir şekide yapabiliriz.Tools panelinden Crop Tool aracı ile crop işlemini uygulayabiliriz. Ayrıca kestimiz fotoğrafı Width (en), Height (boy) ve Resolution (çözünürlük, dpi) değerlerini yazarak o değerle kaydetme işlemi yapabiliriz.

  • Etiketler;
Ogün Demir
1989 İstanbul doğumludur. 2008 yılında Profesyonel fotoğraf stüdyosunda iş hayatına başlayan Ogün Demir, bu süreçte stüdyo fotoğrafçılığı ve Photoshop konusunda uzmanlaşmıştır. 2010 yılında grafik tasarım alanında çalışmalarını arttırarak matbaa sektörüne geçiş yapmış ve baskı süreçlerinde uzmanlaşmıştır. Çeşitli kurumlara özel eğitimler veren ve danışmanlık yapan uzman, şu anda Vidobu’da Grafik Tasarım Uzmanı olarak iş hayatını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git