Photoshop'ta Bant Yapımı

Resimlerinize Bant efekti vererek daha etkili ve eğlenceli çalışmalar çıkarabilmeniz için size bant yapmayı anlatmaya çalışacağım...

Merhabalar

Fotoğraflarınıza ya da çalışmalarınıza bant efektiyle daha güzel ve değişik şekiller verebilmeniz için size Photoshop'ta bant yapmayı öğretmeye çalışacağım
Rectangular Marquee Tool ile kendinize göre bir bant boyutu seçiyorsunuz. Örnek:İçini beyaza boyuyoruz.Sonra arkaplanınız hangi renkse set background coloru o renkte seçiyorsunuz. Benimki griydi backgroundu da aynı renkge boyuyorum.

Görünüm:


Beyaza boyadığınız layerin ucundan birkısmını Rectangular tool ile seçiyoruz ve sonra Filter/Distort/Diffuse Glow u seçiyorsunuz.Ordan Glass ı seçiyorsunuz.Glass ayarlarını kendiniz seçebilirsiniz.Ancak fazla abartı olmasın.Aynı ayarı diğer ucada yapıyorsunuz. Görünüm:Bant yapmak için uğraştığınız layere 2 kere tıklıyorsunuz(yada sağ tıklayıp Blending Options'u tıklıyorsunuz.).Alttaki Ayarları yapıyorsunuz.
Bu ayarı yaptıktan sonra yaptığımız bantı çoğaltıp köşelere yerleştiriyoruz.Sonra layer kutucuğundan Soft Light'a tıklıyorsunuz.Her iki bant a da uyguladıktan sonra iş bitiyor.Soft Light den başka effectlerde verebilirsiniz.

SON GÖRÜNÜM:

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

güzel olmuş teşekkürler:gul:
her ders gibi bu da yeni başlayanlara bi öğreti :kirp:
Güzel bir çalışma. Banta çiğ sarı renk vererek ve uçlarını biraz daha belirginleştirerek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
Çok iyi teşekkürler.
çok güzel olmuş bende bi deneyim teşekkürler
ellerine sağlık çok güzel hemen deneyeceğim.

Yukarı Git