Photoshop'ta Animasyon Yapımı

Bu dersimizde basit bir animasyon yapmayı öğreneceğiz.

Bu dersimizde basit bir animasyon yapmayı öğreneceğiz.

Çalışmamızın Örneği Aşağıdaki Gibidir:


Çalışmamıza Ctrl + N kombinasyonunu kullanarak yeni bir döküman açarak başlıyoruz.Araç çubuğundan Text Tool araçını seçerek yazımızı yazıyoruz.Yazı rengi,punto ve yazı karekterini dilediğiniz gibi ayarlıyabilirsiniz.Create a new layer ikonuna tıklıyarak yeni bir layer oluşturuyoruz.Araç çubuğundan Rectangular Marquee Tool araçını seçerek oluşturmuş olduğumuz yeni layerda bir alan seçiyoruz.

Seçili alanı koyu kırmızı renkle renklendiriyoruz (#cf0505)Ardından yazı layerımızın bir adet kopyasını çıkarıyoruz bunun için Ctrl + J kombinasyonunu kullanabiliriz.Oluşturduğumuz kopya yazı layerımızın rengini beyaz yapıyoruz.Ardından windows açılır menüsü altındaki animation menüsünü aktif hale getiriyoruz.Gördüğünüz gibi animation penceremiz artık aktif 1. framede ilk yazı layerımızın gözü açık olcak diğerleri ise kapalı.Yeni bir frame oluşturmak için Duplicates selected frames ikonuna tıklıyoruz.Oluşturduğumuz 2. framede ise 1. layerımızn gözünü kapatıpdiğer ikisinin gözünü açıyoruz.Bu arada orta kısımda bulunan yazı layerımızı sürükleyerek üst kısma taşıyoruz.Simdiki aşamada ise animasyonumuzun delayını yani hızını ayarlıyoruz bunun için framelerin altındaki küçük siyah oka tıklıyarak ordaki zaman çizelgesinden istediğimiz zamanı seçmemiz yeterli olacaktır.Son olarak çalışmamızı File açılır menüsü altındaki Save For Web seçeneğini seçerek .gif formatında kaydederek son veriyoruz.


  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
ellerine sağlık kardeş
• 11 yıl önce
Save For Web seçeneğinde oynattığımda tamam bi sorun yok ama .gif olarak çıkardığımda çalışmıyor dosya, nedeni nedir sizce?
• 11 yıl önce
emeğine sağlık. .gif resimlerde zaten animasyonlu resim oluyor. sonuç itibari ile gif yapma proğramı yerine photoshopu kullanmış arkadaşımız. anlatımda oldukça açıklayıcı tşklr.
• 11 yıl önce
ziyade diyor ki: Save For Web seçeneğinde oynattığımda tamam bi sorun yok ama .gif olarak çıkardığımda çalışmıyor dosya, nedeni nedir sizce? Interlaced Seçeneği aktif olamdan kaydetmeyi deneyin bir de.
• 11 yıl önce
ya ben gıf kaydettim ama olmadı
• 11 yıl önce
sonunda basit bir animasyon yapabildim bu ders sayesinde teşekkürler..:D
• 11 yıl önce
jpeg olarak kaydet:)
• 11 yıl önce
saolasın yaa :kirp::kirp:

Yukarı Git