Photoshop ile Yanan Logolar

Photoshop ile şu efektleri birkaç tık ile istediğimiz yazı ve şekillere verebilmemiz mümkün.Merhaba arkadaşlar ;

Photoshop ile yukarıdaki gibi efektleri birkaç tık ile istediğimiz yazı ve şekillere verebilmemiz mümkün. Gelin isterseniz yukarıdaki gibi yanma efektini istediğiniz bir yazıya adım adım uygulayalım. Öncelikle siyah background 200-100 piksel bir çalışma alanı açalım.

Ve hemen seçtiğimiz bir font ile yanma efekti vermek istediğimiz yazımızı ekranın ortasına yazalım.Daha sonra aşağıdaki gibi Filter > Sytlize > Wind ile rüzgar filtresini verelim.

Layer Rasterize yapılması gerekecektir OK diyerek onay verelim.From Right yani sağdan gelme efektiyle bir kere verdikten sonra bunu çoğaltmak için son yaptığınız adımın aynısını CTRL-F kısayolu ile tekrar verebiliyoruz. Ben örnekte 3 kere verdim ve uygun gördüm siz adım konusunda serbestsiniz. Ancak From Right gibi hemen altta gözüken From Left yani soldan gelme efekti içinde aynı adım sayısında filtreyi uygulayın.Aynı rüzgar efektlerini sağ ve soldan verdiğimiz gibi alt ve üst içinde vermemiz gerekiyor. Bunun için önce görselimizi saat yönünde 90° döndürüp yine aynı adımları izleyeceğiz.

Görseli Image -> Rotate Canvas -> 90° CCW ( Counter Clock Wise) ile saat yönünün tersine 90° döndürüp sağ ve soldan yine Wind filtresini verelim.

Daha sonra saat yönünde 90° döndürmek için Image > Rotate Canvas -> 90° CW (Clock Wise) diyelim ve görselimiz tekrar eski duruşuna getirelim. Şimdi renk paletlerimizle oynamamız gerekiyor. Öncelikle Image > Mode > Grayscale diyerek renkleri gri tonlu hale getiriyoruz. Sonra Indexed Color diyoruz.Ve son olarak bir renk paleti oluşturmak için aşağıda gözükütüğü üzere aynı panelde son seçenek olan Color Table aktif hale geliyor ve onu seçiyoruz.

Color Table'da ise aşağıdaki gibi Black Body seçip OK diyoruz.Böylelikle yazımızın yanma efektli arkaplanı tamamlanmış oldu.Size kalan bu görüntüyü Web'te kullanıcaksanız RGB, baskıda kullanıcaksanız CMYK renk moduna getirmek ve üzerine aynı font ve siyah renkle aynı yazıyı tekrardan yeni bir layerda yazmak kalıyor.

Image -> Mode -> RGB diyelim ve daha sonra yeni bir Layer ekleyerek aynı yazıyı bir daha üzerine bu sefer siyah renkte yazalım.


  • Etiketler;
Ercan Altuğ Yılmaz
1981 İstanbul doğumlu. Öğrencilik kariyerine Maltepe Üniversitesinde e-MBA yaparak devam etmektedir. <p>Eğitmenliğe 2000 yılında Akademi-İstanbul'da Web Tasarımı eğitimleri vermekle başladı. İznik Akademisi, Digiturk, Medyasoft, SmartPRO gibi yerlerden sonra, şu an Netron Bilişim Akademisi Web & Grafik Tasarım Ürünleri Eğitmenidir. <p> Sanalkurs.net üzerindeki dersleriyle de sizlere yol göstermeye devam edecek.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Öncelikle siyah background 200-100 piksel bir çalışma alanı açalım. bunu açamıyorum nsl açacam bi yardımcı olun:(:(:(:agla::agla::agla:
basit ama güzel paylasım emegine saglık
daha açık anlatırmısın il baştakine nasıl neren giriyoruz bi onu yap kafaya göre gitme daa
çok şahane ercan bey thanks yani
cok teşekkür ederim
çok güzel olmuş elinize sağlık
cok güzel calısma tesekkürler..
Photoshop ile dosya açma adımlarını http://gayeguneyi.blogcu.com/3999896 adresindeki yazıdan görebilirsiniz. Baş kısımdaki dosya açma temel bilgileri burada var. kolay gelsin...
bende ic kısmı oluyor dıaşrıya dogru olmuyor backgraun siyah biraz anlatırmsıın sorun orda herhalde
arkadaş teşekkürler süper anlatmışsın
valla cok guzel olmuş bende yatım gayette guzel oldu..teşekkurler..
COLOUR TABLE NERDE?NASIL ACİLİYOR*
ÇOK GÜZEL OLMUŞŞ
çok guzel olmuşş
arkadaslar site süper ben çubuk eml den bilgisayar bölümünden tüm arkadaslara mutluluklar dilerim
Kralsın Saygılar
BEYLER 3 KERE CTRL + F YE BASIN YAZMIS ARKADASIMIZ Hayır oyle olmayacak ılk basla Filter>sylize>wind>right yaptıktan sonra 1 kere CTRL + F yapmaniz yeterli yoksa ornek calısmadıkı sonuca ulasamıyoruz Ve ılk basta yazınızı beyaz yazın tesekkur ederım
yaptım çok güzel oldu ellerine sağlık
ellerine sağlık abi
ctrl+n kombinasyonunu kullanarak yeni sayfa aç orada background contents war onu background colour olarak ayarla arkaplanın önceden seçmiş olduğun background rengi olacaktır...
renkleri mavi-beyaz tonlarına dönüştürdüğümüzde de "donan logolar" elde ederiz:)
Abi Güzelde Color Table Bende Aktif değil...
Teşekkürler hocam

Yukarı Git