PayPal, "Türkiye’ye Geri Dönüyor" İddialarını Yalanlandı!

PayPal, "Türkiye’ye Geri Dönüyor" İddialarını Yalanlandı!

Paypal, Twitter'dan paylaştığı açıklamayla Türkiye ile ilgili iddiaları yalanladı.

Geçen Haziran ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından lisansı iptal edilen PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. NTV’nin haberine göre şirket Mart 2017’de ‘Cross Border’ (Sınır ötesi) sistemiyle geri dönmeye hazırlanıyor.

Cross Border adı verilen sınır ötesi sistem sayesinde tekrar faaliyetlerine başlayacak olan PayPal, zaman içerisinde de sunucularını Türkiye’ye taşıyacak. Alınan karar, BDDK tarafından da onaylanmış durumda.

Şirket yetkilileri de PayPal’ın Mart 2017’de ülkemizde aktif hale geleceğini onayladı.

Paypal, İddiaları Yalanladı

Paypal, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla "Türkiye'ye Geri Dönüyor" iddialarını yalanladı. Konu ile ilgili Paypal'ın yayınladığı açıklama şu şekilde;

“Yakın zamanda basında çıkan PayPal ile ilgili haberleri gördük. Ancak, şu an PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili paylaşacağımız yeni bir bilgi bulunmamaktadır.  Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli iznin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Mustafa BÜKÜLMEZ
http://mustafabukulmez.com -- Web sitesi, ERP, MRP, CRM ve kişiye özel uygulamalar hazırlanır. -- Deneyip çalıştığını onaylamadan çok nadir ders eklerim. Denemediklerim ise eski makalelerimdendir. Hem bildiklerimi paylaşmak hemde her seferinde aramamak için yayınlıyorum. -- *Bilgi paylaştıkça çoğalır. *Bir mum diğer mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Aksine Daha çok ışık yayar. -- 1992 İstanbul doğumluyum. Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. Lise: Ağ sistemleri ve Yönetimi, Üniversite: Bilgisayar Programcılığı.. -- 07.2014 tarihinden beri bir firmada Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. -- Kişisel Bloğum : https://csharpiledundenbugune.blogspot.com.tr/
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git