Örgü şeklindeki çubuklar

Bu derste kıvrılmış iki çubuğun birbirine kenetlenmiş halini yapacağız.

Adım 1

Yeni bir layer oluşturun, herhangi bir uzunlukta siyah bir çubuk oluşturun.Adım 2

Filter>Distort>Shear menüsüne gidin ve aşağıdaki gibi bir şekil elde edene kadar ayarlarla oynayın.Adım 3

OK deyin, şuna benzer bir şekil olması lazım:Adım 4

Layeri CTRL+J ile çoğaltın.Adım 5

Yatay olarak ters çevirme işlemi uygulayın. (Flip horizontally)Adım 6

Her iki layer'i birbirinin üzerine gelecek şekilde yerleştirin.Adım 7

Sonra birini seçin ve aşağıdaki gibi kıvrımın altında kalan kısımları silerek parçalara ayırın.Adım 8

Bunu yaptıktan sonra şu şekilde yerleştirin. Renk olayını değiştirebilirsiniz.Adım 9

İki çubuğun arasına yeni bir layer oluşturun ve biraz siyah, oldukça bulanık ve düşük opacity ile fırça darbeleri vurun.Adım 10

Başka bir takım ayarlar da yapabilirsiniz ama en son benim yaptığım şu şekilde oldu.NOT: Mick Moolhuijsen'ın yazısından çevirdim.
  • Etiketler;
Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Çeviriyi yaparken sanırım bazı yerleri atlamışsın. Adım 7 den önce Emboss/Bevel ayarları... Adım 8 den önce şık ayarları... Tam bir anlatım olmamış. Başka sitelerin sizden aldığını söylüyorsunuz. Ama sizde başka yerden alıp çeviri yaparken tam alamıyorsunuz...
Sevgili dostum, öncelikle çeviride bir atlama olmadığını belirtmeliyim. Yazar bazı noktaları ders zaten belli bir bilgi birikimine hitap ettiği için es geçmiş. Zaten siz fark etmişsiniz orda hangi işlemler yapıldığını, çünkü az çok Photoshop bilen birçok kişi de anlamıştır. Başka sitelerin bizden alması olayının ise bu çeviride eksiklik olsaydı bile ne gibi bir ilgisi olduğunu anlayamadım. Biz başkasının emeğini kendi emeğimiz gibi sunma girişiminde olan insanlar değiliz.
Yabancı sitelerdeki cevieler bazı bilgiler biliniyor diye. Ders anlatımlarında tam detayına kadar inilmiyor. Sorun bundan kaynaklı olduğunu düşüünyorum. Ben bile çoğu ileri düzey derslerimde bu durumu göz önüne alarak yazıyorum.
ya sizi gerçekten çok beğeniyorum ben hayatımda ilkdefa photo shop kullanıyorum ve de sayenizde yavaş yavaş ne anlattıysanız yarısından çoğunu şu anda ez bere biliyorum allah razı olsun başarılarınız devamını diliyorum sevgilerimle....
actigimiz layer'in uzerine mi cubuk cizicez : o bolumu tam anlayamadim. layer'in kendisini cubuk seklinde(20*500) yapinca verdigimiz efekt ise yaramıyor..
çok mükemmel olmuş :D
resim yok
BUNUNLA İLGİLİ BİR VİDEO HAZIRLARMISINIZ HOCAM ?

Yukarı Git