Office belgenize şifre koymak

  • 10.833

Başkalarının okumasını ve görmesini istemediğiniz belgelerinize Office'te şifreler atayabilirsiniz. Bunu yapmak ise çok kolaydır.

Başkalarının okumasını ve görmesini istemediğiniz belgelerinize Office'te şifreler atayabilirsiniz. Bunu yapmak ise çok kolaydır.

Bir Word belgesi açın. Araçlar > Seçenekler menüsüne gidin. Güvenlik sekmesini tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.Açmak için parola oluşturma

İşaretle belirttiğim "Açma parolası" kutusuna bir parola girin, sonra Tamam'ı tıklatın. Sonra karşınıza gelen "Açma parolasını yeniden gir" kutusuna parolayı tekrar yazın, sonra Tamam'ı tıklatın.

Değiştirmek için parola oluşturma

"Değiştirme parolası" kutusuna bir parola yazın, sonra Tamam'ı tıklatın. "Değiştirme parolasını yeniden gir" kutusuna parolayı yeniden yazın, sonra Tamam'ı tıklatın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra belgeniz açma ve değiştirmeye korumalı hale gelir. Açılmak istendiğinde her seferinde parola soracaktır. İptal etmek için parola kısmını boş bırakarak aynı işlemleri tekrar etmeniz yeterlidir.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

:D teşekkürler bilmiyordum öğrendim sayende :D
Teşekkürler.
Sayfa korunurken formul yazdıgım hucrenın ıcının degıstırılmemesını ve formulungorunmemesını sıtıyorum bunu nasıl yapabılırım
tsk ederim.
yaw bu değiştirme parolası ne işe yarıyo acil cvppp
Mevcut parolayı değiştirmenize yarıyor.
sagol kardes
teşekkürler hocam sağol
teşekkür ederim üstad ellerine saglık
Hocam masaüstündeki normal klasoru nasıl saklıyoruz.Bilen birisi varsa bana soyleyebilir mi ? tesekkur ederim.
üzerine sağ tıklıyorsun gizle diyorsun o kadar.
VALLA BENDE NASIL ŞİFRELİYECEM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM ÇOK SAÐ OLASAN:D
office 2007 de nasıl oluyor bu işlem acaba

Yukarı Git