Neden Flash buton eklenmiyor?

Dreamweaver'da flash buton ekleyemediklerini söylüyor birçok kimse. Çok basit bir çözümü var.

Dreamweaver'a yeni başlayan ve kolaylıklarından faydalanmak isteyen arkadaşlar ilk başta flash button eklemek isteyecektir.

Insert > Media > Flash ButtonAma seçeneğe tıkladığınızda aşağıdaki gibi uyarı alırsınız.Bunun sebebi önce açtığınız sayfa tasarımını kaydetmediğiniz içindir. Önce sayfanızı kaydedesiniz ki, ".swf" dosyanızı, yani flash butonu kaydetsin. Aksi halde göstermez. Akıllı Dreamweaver da bunu yapmanıza izin vermez.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

mühim bir konuyo parmak bastığınız için teşekkürler birçok arkadaş çıkan yazıyı ookumadan programı kapatıyorlar
Ben teşekkür ederim :)
ellerine sağlık arkadaşım çok güzel anlatmışsın.yalnız bende farklı bir uyarı geliyor.sürekli değersiz isim farklı bir isim girin diyor.nereyi değiştirmem gerekir anlamadım
ya çok sağ olun gerçekten bu olay dün benim başıma geldi ve bugün tesadüfen ögrendim çok tşk ler
alooo ben ekleyemiyorum yardım edin bunları yapıyorum Image Hosted by ImageShack.us
Shot at 2007-07-24 button1.swf yazan yeri açıyorum a.swf diye kaydediyorum böyle geliyo: Image Hosted by ImageShack.us
Shot at 2007-07-24
ben ekleye miyorum imdaaaaaaat invalid file name diyo ne yapacağım yaaa
ya dışarıdan farklı bir flash buton eklemek istersek ne yapıcaz ? cevap yazarsanız sevinirm şimdiden teşekkürler...
button1.swf is an invalid file name diyor, ne yapacağım?? teşekkürler
Neden buton ekleyemiyorsunuz çünki yeni sayfa olduğu için sayfayı kaydedip.Kaydettiğiniz sayfayı tekrar açarsanız sorun hallolur.:kirp:
flash eklerken invalid file name sorun vermesi sanırım baslangıctadreamwiever siteyi yanlıs tanımlamak.ben bu sitenin içinde değilde masaustunde yaptığım zaman sorun vermiyor.yardımcı olabilecek var mı
ben sadece flash buton degil flasla ilgili hiç bisey ekleyemiyom flash player yukledim yard olursanız sevinirim
bize özel hazırladığımız flash butonlar çalışmıyor ama...sizin anlattığınız dreamweaverın kendi özelliği..
button1.swf is an invalid file name diyor aynı sorun bendede var bu neden kaynaklanıyor?
arkadaşlar allahınızı seviyosanız dosyayı kaydet aynı yere kaydet sorun çözülür falan demeyin eklenmiyorya nası çözecek bu pronlemi invalid file name sorununu yardım.
aynı sorun ben de var üşütücem
yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr olmuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
evet aynı sorun bendede oluyo bi yetkili cevap versin
olmuyor yapamadım gitti... yokmu bilen
olmuyor işte invalid name dio...kaldırdım d.v ı yeniden kurdum..ama yok olmuoo yha ve web ödevLerimi yapamıyorum sırf bu yüzden pff yha...
arkadaşlar. dw'de kök dizin oluşturuken(site-manage site) türkçe karakter kullanmak bu hatayı oluşturur. Eğer sorun burada değilse, windowsu açarken kullandığımız oturum isminde olabilir. Yani DW kök dizini standart olarak belgelerimde oluşturur. Örneğin "ayşe" isimli bir oturumda "deneme" isimli bir kök dizin oluşturduğunuzda dizin yolu "C:Documents and SettingsayşeBelgelerimdeneme" şeklinde olacaktır. Burada ayşe türkçe karakter içeriyor. Bu durumda dizini "C:deneme" şeklinde oluşturun
güzel bir ders ama buttonları eklerken üzerine türkçe harfleri yazdığımda farklı şeyler çıkıyor. DW de türkçe ayarlar yapıldığı halde bu sorunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
lütfen daha açık anlatamaz mısınız yazdıklarınızın aynısını uyguluyorum olmuyor
arkadaşlar ya şu button1.swf is an invalid file name sorunu bendede war açık bi şekilde anlatırmısınız nası çözücem.kayıtlı olan bi sayfaya yapıyorum yine aynı.basen hiç ekleyemiyorum besende 1.2. sayfaya ekliyorum tüm butonları 3.sayfaya yok eklenmio acil yardım lütfennnnn
ya arkadaşlar bi yardım istedim lütfen
kaydetmem gerektiğini biliyorum zaten ama kaydettiğim halde yine de olmkuyo.....:uzul::sasir:
BUTONLARA TÜRKÇE KAREKTER KULLANAMIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN
ya kimse nie cvp wermio ya offf:uzul:
bilen yok herhalde o yüzden kimce cevap vermiyor
evet birisi bu soruna çözüm bulsun
arkadaşlar türkçe karaktersiz bir yere yani c:/ ye site adlı klasörün içine untitled 1 olarak kaydettiğim dosyamda flaş butonum activex denetimine izin verdikten sonra çalıştı..... activex denetiminden nasıl kurtulurum??????
her ne kadar kesin bir çözüm bulunamamış olsada bir çok arkadaşımız bu konudan muzdarip umarım en kısa zamanda bir çözüm paketi çıkar piyasaya :)
Arkadaşlar bişey farkettim nekadar doğrudur bilemem pcnizde flash programı yüklüyken dw de bu hatayı veriyor.Hazır flash butonu veya flash metni eklemiyor, flash yüklü deilse böyle bi sorun çıkmıor...Bikaç pcde de denedim hepsinde aynı sonuçla karşılaştım umarım işinze yarar bi bilgi olur...
arklar bi fikrim var hepinizle paylaşmak istedm aynı hata şu an bndede var denemedim ama olabiliceğine inanıorm dreamweaver okulda ve bazı yerlerde kullanıorm şöle bi şiy warki programı orda calıstırdığımda yukarda active xle ilgili bi şiler yazıor evdeki pclerimzde ise xp'yi kurduktan sonra video izlemek vs için activex denetimini yüklüoruz bide bunu yüklemeden dreamweaver'da button eklemeyi denemeliyiz Bastan söleyeyim kendim denemedim hic bir sekilde garanti wermiorm.
ARKADAŞLAR DREMWAWERDEN FLSH BUTON EKLİYORUM FAKAT DİÐER SİTELERE YÖNLENDİRME YAPAMIYORUM.BHEVİORS A BASIP GO TO URL DEYİP ADRESİ YAZIYORUM . O ADRESEDE ULAŞIYORUM SORUN İSE ŞU: SONRA SİTEME TEKRAR GERİ DÖNMÜYOR.GERİ TUŞLARINA BASIYORUM FAKAT AÇMIYOR DEVAMLI O SONRADAN YAZMIŞ OLDUÐUM SİTE ÇIKIYOR.ÜÇ GÜNDÜR UÐRAŞIYORUM .YARDIM İSTİYORUM.
hayret olacak bişe bende beceremedim :) aynı sorun bendede var , yardım lütfen
alooo ben ekleyemiyorum yardım edin bunları yapıyorum Image Hosted by ImageShack.us Shot at 2007-07-24 button1.swf yazan yeri açıyorum a.swf diye kaydediyorum böyle geliyo: Image Hosted by ImageShack.us Shot at 2007-07-24
OLMUYOR LÜTFEN ÇÖZÜM BULUN
sürekli başka isimle kaydet diyo
YAAAAA ARKADAŞLAR HALLATEN BU BUTON EKLEMEYE YARDIMCEI OLURMUSUNUZZZ????
arkadaşlar butonu ekleyeceğiniz dizin örneğin masaüstü ise şöyle kaydeder.C:Documents and Settingsbilgisayarınızın adıDesktopdeneme.html olarak kaydeder. oradaki bilgisayarınızın adı olan bölümde türkçe karakter warsa kaydetmez. kaydetmek için ise flash buton u sectiğiniz yerdeki save as ın yanındaki browse ye tıklayarak C: yi secmelisiniz o zmn kaydeder. :)
manege site yapmadığın içinde olabilir
bende siteme menüleri buton olarak koymayı düşünüyorum ama sağlıklı olacağından emin değilim bi öneride bulunursanız sevinirim:-dusun:

Yukarı Git