MySQL veritabanından veri çekme listeleme

Adobe dreamweaver ile çok kolay bir şekilde php sayfaları üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Adobe dreamweaver ile çok kolay bir şekilde php sayfaları üzeribde çalışmalarımıza devam ediyoruz. bu dersimizde anlatacağım konu Mysql veritabanından Dreamweaver yardımı ile php komutlarını kullanarak nasıl veri çekebilir listelenebilir kavramları olacaktır.

Anar Samadov
Rusyada doğdu. Azerbaycan'da hayatına devam ederken Türkiye'ye okumaya geldi. Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Azerbaycanda yaşıyor. Hakkında daha geniş bilgiye <a href="http://www.anarsamadov.net">kişisel blog</a> sayfasından veya <a href="http://www.onlineogren.com">online öğren</a> blog sayfasından ulaşabilmeniz mümkün.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 9 yıl önce
Bir konu ancak bu kadar yalın anlatılabilirdi. Emeğinize teşekkür ederim.
• 9 yıl önce
merhaba benim bir sorum olacak. bir forum sistemim var ve bu foruma kendim bir portal ekledim bu portala söylediğiniz işlemleri yapıp çok güzel bir şekilde konu başlıklarını yazdırdım ama ben bu çekilen başlıklara link ekleyip ilgili konuya gitmesini istiyorum veri tabanı tablosunda forum_id ve topic_id var sayfa link yapısıda [code]viewtopic.php?f=2&t=1[/code] şeklinde id leri böyle çekiyor acaba nasıl link verebilirim çekilen başlıklara? yardımcı olurmusunuz. dreamweaver da hangi adımları izlesem varmı böyle bir özellik acaba? ilginiz için şimdiden teşekkürler hepinize hayırlı bayramlar...
• 9 yıl önce
merhaba söylediğim sorunu çözdüm çok güzel verileri çekip linkte verebiliyorum ama şimdiki sorunum videoda da gösterdiğiniz verileri çekerken türkçe karakter sorunu oluşuyor dediğiniz şekilleri denedim ama hiç biri olmadı utf8_turkish_ci olarak yazdırıyorum sayfamıda utf8 yaptım ama olmuyor nasıl bir yöntem izlemeliyim acaba?
• 9 yıl önce
Derslerinizi takip etmekteyim. Anlatımlarınız çok güzel. Ben bu dersi uygulamaya çalışıyorum. Veritabanına veri ekleme işlemlerini yaptım. Ancak bu dersdeki gibi listelemeyi yapamadım. Anlattığınız gibi MySQL bağlantısını oluşturdum. Dinamik tabloyu da yaptım ancak tablo gözükmesi gereken yerde "Tanımlanamayan bir hata oluştu yazıyor". Çözemedim bir türlü. Neden kaynaklanabilir yada nerde hata yapmış olabilirim. [url=http://img218.imageshack.us/f/63162369.png/]Hatanın Görüntüsünü Görmek İçin Tıklayınız[/url]

Yukarı Git