MS-SQL (CAST) Sayının Virgülden Sonra İstenen Kane Kadar Gösterilmesi

MS-SQL (CAST) Sayının Virgülden Sonra İstenen Kane Kadar Gösterilmesi

Bu dersimizde sql de Sayının Virgülden Sonra İstenen Kane Kadar Gösterilmesini anlatıyorum

Selamlar arkadaşlar,

Bu dersimizde sql de cast komutunu kullanarak bir sayıda virgülden sonra istenen hane kadar sayı gösterilmesini dersini anlatmaya çalışacağım.

Hemen komutu anlatayım. Bu komut aslında bize sanal bir kolon oluşturmamızı da sağlar ama bu dersimizde bir sayıda virgülden sonra istenen hane kadar sayı gösterilmesi işlemini yapacağız.

select 

CAST(Tutar as DECIMAL(15,3)) as Tutar

from STOKLAR

Yukarıda gördüğümüz gibi arkadaşlar işlem bu kadar. (15,3)  ibaresindeki 3 virgülden sonra kaç basamak olacağını belirtmektedir.

Bu dersimizde bu kadar arkadaşlar. Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere.

Bol kodlu günler.

http://mustafabukulmez.com/

Mustafa BÜKÜLMEZ
http://mustafabukulmez.com -- Web sitesi, ERP, MRP, CRM ve kişiye özel uygulamalar hazırlanır. -- Deneyip çalıştığını onaylamadan çok nadir ders eklerim. Denemediklerim ise eski makalelerimdendir. Hem bildiklerimi paylaşmak hemde her seferinde aramamak için yayınlıyorum. -- *Bilgi paylaştıkça çoğalır. *Bir mum diğer mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Aksine Daha çok ışık yayar. -- 1992 İstanbul doğumluyum. Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. Lise: Ağ sistemleri ve Yönetimi, Üniversite: Bilgisayar Programcılığı.. -- 07.2014 tarihinden beri bir firmada Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. -- Kişisel Bloğum : https://csharpiledundenbugune.blogspot.com.tr/
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git