MS-SQL (CAST) Sayının Virgülden Sonra İstenen Kane Kadar Gösterilmesi

MS-SQL (CAST) Sayının Virgülden Sonra İstenen Kane Kadar Gösterilmesi

Bu dersimizde sql de Sayının Virgülden Sonra İstenen Kane Kadar Gösterilmesini anlatıyorum

Selamlar arkadaşlar,

Bu dersimizde sql de cast komutunu kullanarak bir sayıda virgülden sonra istenen hane kadar sayı gösterilmesini dersini anlatmaya çalışacağım.

Hemen komutu anlatayım. Bu komut aslında bize sanal bir kolon oluşturmamızı da sağlar ama bu dersimizde bir sayıda virgülden sonra istenen hane kadar sayı gösterilmesi işlemini yapacağız.

select 

CAST(Tutar as DECIMAL(15,3)) as Tutar

from STOKLAR

Yukarıda gördüğümüz gibi arkadaşlar işlem bu kadar. (15,3)  ibaresindeki 3 virgülden sonra kaç basamak olacağını belirtmektedir.

Bu dersimizde bu kadar arkadaşlar. Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere.

Bol kodlu günler.

Mustafa BÜKÜLMEZ
Hazırladığım ve yüklediğim tüm dersleri deneyip çalıştığını onayladıktan sonra ekliyorum. Çalışmayan kodlar deneyimli kişiler için sorun olmayabilir ama yeni başlayanlar için problemdir. Hem yazılıma gönül vermiş sevgili arkadaşlarıma yardımcı olmak hem daha sonra lazım olduğunda arama süremi kısaltmak için paylaşıyorum.. -- *Bilgi paylaştıkça çoğalır. *Bir mum diğer mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Aksine birlikte etrafı daha çok aydınlatırız. -- Lisede Ağ sistemleri ve Yönetimi bölümü Üniversitede de Bilgisayar Programcılığı okudum. Şuanda da Kahramanmaraş'ta olan Gemciler Güven Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş firmasında Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. Yaptığım işe ek olarak yine Kahramanmaraş'ta olan 1453 Yazılım firmasının kurucu ortaklarından biriyim. ----- Kişisel Bloğum : https://csharpiledundenbugune.blogspot.com.tr/
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git