Mikrofonlu Telefon Kulaklığını Bilgisayarda Kullanmak

Cep telefonunuzun kulaklığını (Mikrofonlu Kulaklık) bilgisayar için kullanmak ister miydiniz?

Cep telefonunuzun kulaklığını (Mikrofonlu Kulaklık) bilgisayar için kullanmak ister miydiniz?

Mikrofonlu kulaklığı bilgisayar için kullanmayı denerseniz net bir ses alamayabilirsiniz, veya ses çok az gelebilir. Bu mikrofonlu kulklıkların mikrofon ve kulaklık girişinin aynı pinde pulunmasından kaynaklanır.

Oysa ki bilgisayarda kulaklık ve mikrofon pinleri ayrı ayrıdır. Bu sorunu gidermek için kulaklığı taktığınızda;

Windows Vista, 7 ve 8 için
Saatin yanındaki hoparlör ikonuna tıklayın, ses ayarının üzerindeki hoparlör ikonuna tıklayın. Açılan pencerede 'Düzeyler' sekmesini bulun. En üstteki 'Denge' butonuna tıklayın ve hoparlörlerden birini (sağ veya sol) en aza indirin (0 oluncaya kadar). Ayarlarınızı yapmış oldunuz.

Windows XP için
Saatin yanındaki hoparlör ikonuna çift tıklayın, açılan pencerede en sol kısımdaki denge ayarını tamamen sağa veya sola getirin. Ayarlarınızı yapmış oldunuz.

Kulaklığı çıkardıktan sonra
Kulaklığı çıkardıktan sonra bilgisayar hoparlörlerinizden sadece 1 tanesi ses verir. Bu durumu düzeltmek için kulaklığı çıkardıktan sonra üstte yaptığınız işlemlerin tersini yapın. Windows Vista, 7, 8 için kısık olan hoparlör sesini yükseltin. Windows XP için dengeyi tam ortaya getirin.

  • Etiketler;
Muhammed Yunus Akdağ
Web yazılıma 2007 yılında başladı. Bir yıl sonra bilgisayar programlama ile tanıştı. Yazılım, Tasarım ve Elektronik ile hobi olarak ilgileniyor. Assembly, Micro C, Arduino, C/C++, C#, Python ve Java programlama dilleri, ASP, ASP.NET ve PHP sunucu dilleri, bunlara ek olarak HTML, CSS, JavaScript tarayıcı ve script dilleri ile çalışıyor. Temel düzeyde 3 boyutlu grafikler, orta düzeyde 2 boyutlu grafiklerle çalıştı. Tüm bu alanlarla hobi olarak ilgilendiği için belirli bir alanda yoğunlaşmak yerine, esnek olarak tüm bilişim teknolojileri alanlarını kullanmayı tercih ediyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git