Makro Projesine Dijital(Sayısal) İmza Atmak

Bu yazımda ev yapımı sertifika almayı ve dijital imza atmayı anlatacağım.

Bu yazımda ev yapımı sertifika almayı ve dijital imza atmayı anlatacağım.

DİJİTAL İMZA KULLANMAK

Bir dosyayı dijital olarak imzaladığınızda dosyadaki bilginin geçerliliğini ve dosyanın imzalandığı tarihten bu yana değiştirilmemiş olduğunu sertifikalandırırsınız. Dosya değiştirilmediği sürece, düzelticiler ona imza ekleyebilir. Önemli dosyalarla birlikte, dijital imza kullanabilirsiniz. Bir makro projesini dijital olarak imzaladığınızda, dijital imzanız, projenin güvenli olduğunu güvence altına aldığınızı bildirir. İmzalı dosyaların değiştirilene dek imzalı kalması gibi, makro projeleri de, makro kodu değiştirilene dek imzalı kalır.

Dijital Sertifika Oluşturma

1. Başlat'ı tıklatıp Tüm Programlar'ın üzerine gelin; sırasıyla Microsoft Office, Microsoft Office Araçları ve ardındanVBA Projeleri için Dijital Sertifika öğelerini tıklatın.
Dijital Sertifika Oluştur iletişim kutusu ekrana gelir.

2. Sertifikanızın Adı kutusuna sertifika için açıklayıcı bir ad yazın.

3. Tamam'ı tıklatın.

4. SelfCert Success iletisi göründüğünde Tamam seçeneğini tıklatın.

SERTİFİKAYI GÖRÜNTÜLEMEİnternet Explorer’ı açalım.”Araçlar “ menüsünden “İnternet Seçenekleri” adımlarını izleyelimİçerik > Sertifikalar adımları izlenir.Aldığımız tüm sertifikaları buradan görüntüleyebilirsiniz.Makro Projesini İmzalamak


“Geliştici”----“Visual Basic” sekmesi tıklanır.Araçlar > Dijital İmza” sekmesi işaretlenir.“Dijital İmza” kutusundan “Seç” butonu tıklanır.“Sertifika Seç” sertifikanızı seçiniz.  • Etiketler;
Erhan Yağmur
1988 Sivas/Zara doğumlu. Yakacık Teknik Lisesi Bilgisayar/Yazılımından mezun olduktan sonra üniversite öğrenimini Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar-Elektronik ana bilim dalı Bilgisayar Öğretmenliği ile tamamladı.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git