Makale Ekleme ve Sayfaya FCK Editör Entegre Etme (Ders 3)

Bu bölümde makale eklemeyi öğreneceğiz. Makalemizi istenilen kategoriye (veritabanında varolan kategorilere) nasıl ekleyebileceğimize bakacağız.

3. Bölüm ile web sayfası oluşturmaya devam ediyoruz. Bir önceki bölümde Kategori Ekleme, Düzenleme işlemlerini gerçekleştirmiştik. Bu bölümde makale eklemeyi öğreneceğiz. Makalemizi istenilen kategoriye (veritabanında varolan kategorilere) nasıl ekleyebileceğimize bakacağız.

Ardından yorumlarda ve maillerde sorulan 1 soruya daha cevap vermiş olacağım. FCK editörü php sayfamıza nasıl entegre edebiliriz, verileri FCK editörden veritabanımıza nasıl göndereibiliriz konularına değinmeye çalışacağım.

  • Etiketler;
Anar Samadov
Rusyada doğdu. Azerbaycan'da hayatına devam ederken Türkiye'ye okumaya geldi. Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Azerbaycanda yaşıyor. Hakkında daha geniş bilgiye <a href="http://www.anarsamadov.net">kişisel blog</a> sayfasından veya <a href="http://www.onlineogren.com">online öğren</a> blog sayfasından ulaşabilmeniz mümkün.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 9 yıl önce
Anar Samadov hocam görüntü kalitesi bozuk videolu anlatımlarınızın, iyi olsa çok daha iyi olacak başka program kullanmayı deneseniz derslerinizin çekimi için yada çekim kalitesini artırsanız.www.sanalkurs.net sitesinde başka arkadaşların anlatımları var görüntü kalitesi iyi olan.Sizinkide onlardan olsa.Lütfen
• 9 yıl önce
Bu dersleri nasıl indirebiliriz.
• 9 yıl önce
derslerin kalitesi iyi aslinda. sanal kurs yeni video player kullandigindan boyle olmus. vimeoda benim dersler aslinda profilden ulasabilirsin.
• 9 yıl önce
Sanalkurs vimeo ile ilgili "video izleyememe" şikayetlerinden dolayı videoları ayrıca yayınlıyor. Ancak kalitede bozukluk olmuyor bildiğim kadarıyla. Yani aslı nasılsa öyle kalıyor diye biliyorum. İsterseniz yine bir kıyaslama yapabilirsiniz: [url]http://www.vimeo.com/18297564[/url]
• 9 yıl önce
hocam, ben makale düzenlemeyi de yaptım da yalnız fckeditörün içine echo başamadım kodu mevcut ama tırnak içinde kabul etmiyor.
• 9 yıl önce
evet hocam, en kötü dersiniz en önemli derslerinizden birisine denk gelmiş. Defalarca denedim bende de olmadı...
• 9 yıl önce
Hocam küçük ama önemli bir nokta... fckeditor için bağlantı tanımlarken, kodda 1.satırda hangi kısa yol tuşuyla, penceriyi açtırıp fckeditor'ü seçiyorsunuz? Deniyorum olmuyor. elle yazıyorum, fckeditor/fckeditor.php yazıncada hata veriyor?
• 9 yıl önce
Dersler için teşekkürler. Yalnız bazen derslerde kod eklemeler yapıyorsunuz yeni başlayanlar için bence bunlarıda ayrıca verseniz daha iyi olacaktır. Mesela fck editor entegre ederken kullanılacak kodları ayrıca int den aramak gerekmektedir.
Dersler anlatımlar çok iyi. Ağzınıza klavyenize sağlık. Benim bir sorum var. Kategori ID yerine adının yazmasını istiyorum. Yukarda yazıdğınız gibi kategori adını attığımda sadece ilk kategori çıkıyor. ID ile ad uyumlu olmuyor. Sanırım INNER JOIN ile tabloları birleştirmek gerekiyor. Yapmaya çalıştım ama olmadı. Nasıl yaparız ?

Yukarı Git