loadMovie ile harici swf yüklemek

Flash dosyanıza harici olarak ayrı bir flash dosyası yüklemenin püf noktalarını bu dersimizde ele aldık.

Flash dosyanıza harici olarak ayrı bir flash dosyası yüklemenin püf noktalarını bu dersimizde ele aldık.

CTRL-F8 ile yeni bir MovieKlip yaratın ve instance name olarak bir ad verin.Instance name vermek için movie klipi libraryden sahneye sürükleyip bırakın se.in ve alttaki properties kısmındaki instance name kısmına yazın. Ben foto1 verdim.

Daha sonra anasahnedeki frame'in actions kısmına alttaki kodu yazın. Yüklenecek dosya adı ve instance name parantez içinde olmasına dikkat edin.


loadMovie("animasyon.swf","foto1")

Her frame ve gelecek yeni içerik için yeni bir movieklip ve kodu yazarak işinizi halledebilirsiniz.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

süper olmuş yaa ellerine sağlık
ellerine sağlık yeni başlayalar için güzel bir çalışma
loadMovieClip method Da kulanılabilir. alternatif olarak.
super bir ders ya
super bir ders ya
teşekkkürler işime çok yaradı
ya hocam akranmışız ama helal olsun derslerden çok seni araştırdım anladım ki senden öğrenecek çok şey var ayrıca bu sitede emeği geçen herkezden ALLAH razı olsun .
ben bunu anladım ama koordınatları nasıl ayarlıyor orasını bılmıyorum...
Ercan Hocam, bu kod çalışıyor ancak çağırdığım swf 3 layerdan ve 1 er frameden oluşuyor. 1i sistem saatini okumak üzere script içeriyor, 2.si mask, 3sü de içinde 6 tane foto olan bir movieclip. Amacım şu dinamik bir arkaplan. sabah siteye girenler sabah manzarasıyla, gece girenler gece manzarasıyla karşılaşsınlar isitiyorum. ancak senin kodla sadece main timeline ı okutabiliyorum. neden moviecliplerin altındaki okutamıyorum? Ne yapmam gerekir.? Yine senin kodla bir resim çerçevesini swf olarak çağırıyorum. çerçeveyi movieclip olrak yaptığım diğer swf de de aynı kodla sadece.swf yi .jpg yaparak fotoğraf çağırıyorum. tek başına çalışıyor. Ama başka bir swf içinden çağırdığında çerçeve boş olarak geliyor. Şu işin sırrı nedir? Bu ihtiyar öğrencinize biraz yardım edin lütfen...
neeoo koordinatları ayarlamıyorsun içine kodu yazdığın boş movieclibini yernini istediğin gibi ayarlaman yeterli. ben genelde boş movieclip yaparken istediğim ebatlarda etrafında çizgi olmayan bir kare çizer onu movieclip yapar, movie clibin içine girip kodu oradaki layera eklerim sonrada kareyi şeffaf hale getiririm. böylece yer ayarlamak gibi bir derdin olmuyor.
teşekkürler
preloader yaparak sadece belli bir swf in ne kadarının yüklendiğini kontrol edebilirmiyiz. Mesela elimde 3 buton var ve her 3 buton ayrı bir swf yüklüyor. bir butona bastığımda bir geçiş animasyonu olacak ve ilgili swf yüklenecek. burada ilgili swf in tamamı yüklendikten sonra geçiş animasyonunun oynamasın istiyorum. nasıl yapabilirim?
peki gittiğimiz swf den anasayfaya geri dönmeyi nasıl yapıyoruz denedim fakat olmadı...

Yukarı Git