LinkLabel Link Vermek

Yeni başlayan bir arkadaşımız "LinkLabel" e hedef url veremediğini söyledi.Ben de ona klasik linklabel kontrolü için link verme kodunu sizlere veriyorum..

Merhabalar...

Yeni başlayan bir arkadaşımız "LinkLabel" e hedef url veremediğini söyledi. Ben de ona klasik linklabel kontrolü için link verme kodunu sizlere veriyorum..


private void linkLabel1_LinkClicked(object sender, LinkLabelLinkClickedEventArgs e)

        {

            System.Diagnostics.Process.Start("http://www.sanalkurs.net");

        }Not: Umarım bu(a)rada System.Diagnostics'in namespace olduğunu anlamışsınızdır.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

linklabel'ın extra sağladığı bir kolaylık yokmu aynı işlemi normal label ile de yapabiliriz
Merhabalar.Demek istediğiniz Properties'te "Link" özelliği olup oraya eklenmesi gibiyse öyle bir özellik yok maalesef..Aslında Flash'ta da link verme kavramı da aynı tarzdır..:Örn [code] getURL("http://www.sanalkurs.net,_blank,GET")[/code] Böyle olmasının sebebi aslında tüm kontrollere Link özelliğini ayrı ayrı vermekten kurtarmaktır.Yani her properties'e ayrı bir link özelliği vermekten ise(Microsoft yazılımcılari çin), böyle bir kod ile tüm kontrollerin " click event"'ine bu işlemi yaptırmak daha cazip. Ayrıca; [code] private void linkLabel1_LinkClicked(object sender, LinkLabelLinkClickedEventArgs e) { System.Diagnostics.Process.Start("firefox.exe",http://www.sanalkurs.net); } [/code] Ayrıca bu yolla sistemdeki bir dosyayı acabilirsiniz.Mesela, notepad uygulamansını çalıştıracaksınız.. [code] { System.Diagnostics.Process.Start("notepad.exe"); }[/code] Add() methoduna parametre gönderebilirsiniz.Ama bence o kadar detaya gerek yok
Merhabalar, iyi çalışmalar; Size 3 sorum olacak. Yardımcı olursanız minnettar kalırım. Bu benim için çok önemli. Birçok sitede ve birçok alanda (C++, PHP, JavaScript, ActionScript gibi) aradım ama hiç böyle bir konuya değinildiğine rastlamadım. Burada LINK konusuna rastlayınca, size bir sorayım dedim. 1 - WEB Sayfasında olduğu gibi, aynı sayfada bir kelimeye nasıl link verebiliriz? 2 - Yine WEB uygulamasında olduğu gibi ama bu kez harddiskin başka bir partisyonunda, örneğin E'deki bir dosyadaki bir kelimeye (kelimenin adı: XXX olsun) link vereceğiz! Bu nasıl yapılabilir? 3 - E'deki o link verdiğimiz dosyanın adı: FILE2 olsun. Bir de FILE1 dosyası yapalım ve bu dosyada da YYY adlı bir kelimemiz olsun. YYY'ye tıkladığımda (2)'deki o dosyanın açılmasını ve link verdiğim o kelimeyi seçerek göstermesini istiyorum. Bunu çözebilirsek, aya gitmiş kadar olacağım :) Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Not: "DOSYA" derken, kastetdiğim bir txt veya rtf, doc, web, xml sayfası olabilir.

Yukarı Git