Kullanıcı Girişi Kontrolü Yapıyoruz

Bu dersimizde kullanıcı girişi kontrolü yapacağız.

Evet arkadaşlar, ilk önce formumuzu hazırlıyoruz.Daha sonra ise command1 butonun için kodu yazınız.
Command2 butonunu da kodu yazınız.

Daha sonra form ekleyin.Resimde gösterildiği gibi:Ben bu programda kullanıcı adına "fuat" şifre "123456" yaptım siz değiştirebilirsiniz. Programı çalıştırın ve bunları giriniz dikkatinizi çekecek olan kullanıcı adı kırmızı iken yeşil olacak doğru girince...

Kolay gelsin....

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

b = val(text2.text) val ne ve nie kulanilior.
merhaba tebrik ederim güzel bi çalışma..sizden bişey rica edebilir miyim.? üye kayıt formu hazırladım diyelim..bu forma üye kayıt olurken girdiği bilgileri otomatik olarak veritabanına kaydetmesini istiyorsak nasıl bir program yazmamız gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? üye kayıt ol düğmesine bastığı anda bütün bilgilerinin veritabanımıza otomatik kaydolmasını istiyoruz...şimdiden teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim...
gizmo arkadaşım val değeri sayısal veri olarak aldılanmasını sağlıyor yani çeviriyor.
süper bende bunu arıyordum allah var bu güzel kardeşim eline sağlık.
Arkadaşım onu bir veritabanı ile ilişkilendiririz.Daha sonra kullanıcı ekleme ve kllanıcı girişi olmak üzere iki form düzenleriz daha sonra bu karşılaştırmayı veritabanı üzerinde yapabiliriz.
hocam program çalış tek sefer yanlış kullanıcı giriş yapıyorum giriş oluyor ama Run -time error '424' hatası veriyor ama giriş yapıyorum ne hatsı hocam bir baksanız:uzul:
Şimdi arkadaşım biliyorsun ki visual basic de formlar vardır . bu formlar ayrı ayrı kaydedilir.Onun için sen programın bir formunu açarsan form 2 açık olmayacağından bulamayacak ve hata verecek onun için programı çalıştırıken bütün formları açın.Form'a örnek upload ederim..
GÜZEL BİŞEY YAPMIŞSIN TEBRİK EDERİM AMA BU KULLANICI ADI VE ŞİFREYİ BEN NASIL DEÃİŞTİRE BİLİRİM YANİ ŞİFRE HEP SABİT KALIYO :uzul:
ben burada basit bir işlemile yaptım . Bu şifre değiştirme işlemi olacaksa bunu bir veritabanı ile bağlantılı hale getirip ve şifre değiştirme formu hazırlayarak yaptırabilirsin.
merhaba arkadaşım iyi güzel bir örnek olmuş ellerine salık yalnız yeni üye kayıtı ile ilgili bir sorun var sen yeni üye kayıtını bir database ile alırsan yada .dat bilgi dosyası ile alırsan programın kurulu olduğu bilgisayarda acces v.s. bir database programı ile açınca o şifre ve kullanıcı adını herkes öğrenmes mi? Yada .dat dosyasına kayıt etsen bunu da notpad ile açınca yine şifre ortaya çıkmas mı? iyi çalışmalar
Doğru söylüyorsun mcwebtasarim tabiki daha gelişmiş şekilde yapılması lazım ama ben öyle basit bir öneri yaptım arkadaşıma..
Visual basic nerede bulunuyor?
Visual basic nerede bulunuyor?
GÜZEL AMA BUNU WEB SİTESİNDEDE YAPABİLİRMİSİNİZ ACABA CVP():agla:
Emeğine Sağlık.Teşekkürler... Form üzerine yazı yazdırmayı unuttum.nasıl olduğunu yazarsanız sevinirim...
çalışmıyo va1 hatası veriyo eksik girmişsiniz biriniz de tam versin şu kodları iyiki bi ley oldunuz yapmak istediğim sadece birsayfada bilgi gireceğim form üzerindeki texbox taki bilgi ile çarpılacak yine aynı sayfada başka bir hücrede 0dan büyük ise görünecek okadar beceremiyom 1 diyelim vaktim yok çocuklarla uğraşıyom çalışıyom okuyom bu da 2 yetermi EDİTÖRÜN NOTU: Sevgili üyemiz, ders hazırlayan biri ile bu şekilde konuşmanız çok yakışıksız. Size hizmet ediyoruz ama hizmetçi değiliz, hatırlatırız. Lütfen taleplerinizi ve düşüncelerinizi belirtirken biraz nazik olunuz.
çalışmıyo va1 hatası veriyo
:gul:merhaba arkadasım.ben size teşekkür etmek istiyorum.harika bir site.benim gibi visual basic dersinden anlayamayan arkadaşlarımız için şekilli anlatmışsınız.size minnettarım.:gul:
çok güzel olmuş ama keşke 1 hafta önce görmüş olsaydım:D:gul:
saol emege saygı
kulanıcı adını veya sifre yazarken "****" karakterinde görünmesini nasıl saglıyoruz güzel bi calısma emege saglık
kulanıcı adını veya sifre yazarken "****" karakterinde görünmesini nasıl saglıyoruz güzel bi calısma emege saglık
merhaba..Giriş.visible=false satırında hata veriyor. "Giriş" neyi tutuyor? ayrıca program çalıştığında yazdığım şifre görünüyor. bunun ******* şeklinde olmasını nasıl sağlayacağım..teşekkürler.
evet ya girdiğimiz şifre gözüküyo. onu **** diye nasıl yapcaz?
Güzel bir çalışma olmuş fakat keşke veritabanından kullanıcı adı ve şifre ile giriş nasıl yapılır onu anlatsaydınız teşekkürler.

Yukarı Git