Kod Yazmadan Programlama (Ders 1)

Yaptığınız sitede basit bir ziyaretçi defteri, haber/duyuru sistemi vb. bir sayfa yapmak istiyorsunuz, ama kod yazmayı bilmiyor musunuz?

Yaptığınız sitede basit bir ziyaretçi defteri, haber/duyuru sistemi vb. bir sayfa yapmak istiyorsunuz, ama kod yazmayı bilmiyor musunuz? İşte bu video serisi tam size göre hiç kod bilgisi olmadan, hiç kod yazmanıza gerek kalmadan programlama yapabilirsiniz. * FTP ile çalışmak * Database bağlantısı oluşturmak * Database?den bilgileri alarak listelemek 

Hakan Çamoğlu
1983 İstanbul doğumludur. 1999 yılından bu yana web tasarımı/programlama üzerine çalışan Hakan Çamoğlu, halen 2004 yılında kurduğu ajansında işlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda özel eğitim merkezlerinde web tasarımı konusunda eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Vidobu.com kurucu ve ortağıdır. Flash, Dreamweaver ve Captivate konularında Adobe Certified Expert sertifikasına sahiptir. Vazgeçemediği hobileri ise fotoğraf çekmek ve gitar çalmaktır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

çok teşekkürler -
hakan bey çok şık durmuş
uzak sunucuyu şimdilik kuramayacağımıza göre diger seçenek ile ilgili bilgi olsaydı... teşekkurler
çok qüzel eline saqlıkta uzak sunucu yerine wamp server ile yerel ağda oluşturduğum db bağı oluşturmak istedim ama aldığım hata şu; HTTP Hata Kodu 404 Dosya Bulunamadı. Sorunun bazı olası nedenleri: 1) Sunucu makinesinde çalışan bir test sunucusu yok. 2) Bu site için belirtilen test sunucusu http://localhost/_mmServerScripts/MMHTTPDB.php URL'si ile eşleşmiyor. URL Örnek eşlemlerinin sitenin kökü ile eşleştiğinden emin olun çözümü için yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
İnternet böyle paylaşımlar sayesinde gerçek amacına uygun kullanılacaktır. Teşekkür ederim. Gerçekten bilgi paylaşıldıkça hayat daha da güzelleşir.
tanımlamayı anladım amam databases i nasıl yapıyoruz, öncenenmi hazırlıyoruz. Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim.
hakan arkadaşım bunu bilgisayar üzerinden olanı anlatabilir misin? çünkü MySQL bağlantısını nasıl yapacağımı anlamadım. Daha doğrusu ücretsiz domain aldım ve burdaki MySQL database nasıl yapılır anlamadım. Domain aldığım site http://ifastnet.com (vista panel kullanıyor)
kardeşim bir domaine bağlanmadan nasıl yapabilriz kendi bilgisayarımızda
selam hakan süper olmuş ama keşke CS5 içinde yapsaydın
Çok güzel bir anlatım,teşekkür ederim.
Hocam elinize sağlık gerçekten çok bilgilendirici bir video olmuş
Çok güzel bir anlatım olmuş. Uzak sunucuya bağlanmadan programlama yapmak için nasıl bir ayar yapmamız gerekiyor. Bu konuyuda bir anlatırmısınız.

Yukarı Git