Kitap Şeklinde Çıktı Almak

Microsoft Word'ü kullanarak kitap şeklinde bir çıktı alabileceğinizi biliyor muydunuz? Piyasada satılan bir kitap gibi yani.

Bunun için Dosya > Sayfa Yapısı bölümüne girin.

Orada "Sayfalar > Birden fazla sayfa" yazan kısımdan "Katlı Kitap"ı seçin. Buna göre çalışmanıza dönün ve sayfa kontrolü yapın. Sayfa numaraları verin.Ayarlamaları yaptıktan sonra Dosya > Yazdır diyerek yazıcınızla ilgili iletişim penceresini açın. Yazıcı ayarlarından El ile yazdırmayı işaretleyin, bu ayar önce tek sayfaları yazdıracak, sonra el ile çevirdiğinde çift sayfaları yazdıracaktır.Dikkat ederseniz, çıktıdan aldıktan sonra 1. sayfanın tam karşısındaki sayfanın numarasının son sayfaya ait numara olduğunu göreceksiniz. Böylece katladığınızda ilk sayfa başa, diğer sayfa en sona gelmiş olacaktır.

İşiniz bittikten sonra da sayfaları ortadan kesip yapıştırabilir ve harici bir şekilde bir kapak yapabilirsiniz. Ya da kitap çok kalın değilse ortadan zımba vurabilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

tşk
biz kitap yapacaz diye çok uğraşmıştık şimdi öğrendim işte thank you
Oldukça kullanışlı ve kolay bir metod teşekkürler üstadım
ellerine saglık üstad
yıllar önceki hallerim geldi aklıma o zamanlar çok aramıştım nasıl olcak diye gel görki şimdi geçti elime duygulandım bi an teşekkürler :)
Çıktı alma konusunda iyi bir deneyimim var. O yüzden arkadaşlar söylemem gereken birşey var. Kullandığınız makinanında versiyonu veya özellikleri alacağınız çıktıda önemli bir rol oynuyor.
Verilen her bilgi çok değerli teşekkürler
hocam peki pdf dosyalarında nasıl yapacaz? cevaplarsanız çok iyi olur çok sevinirim.

Yukarı Git