Kimler Yazar ?

Virüsleri kimler neden oluştururlar?

Virüsler, genellikle bilgisayarda iyi anlayan programcılığa meraklı insanlar tarafından yazılır. Virüs yazabilmek için bilgisayarın çalışmasını iyi bilmek; yeterince karmaşık, kendi kendini kopyalayabilecek ve kolay kolay farkedilmeyecek kadar karmaşık programlar tasarlayabilmek gerekir.

NİYE YAZARLAR ?

Virüs yazanların bu işi niçin yaptıkları tam olarak belli değildir, çünkü virüs yazmanın kimseye belirli bir maddi yararı olmaz. Genellikle, virüs yazanların bilgisayar bilgilerini kanıtlayabilmek gibi niyetleri olduğu söylenebilir. Özellikle zararlı virüslerin yazılması, bir suç teşkil edilmektedir.

  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Bence virusler artık para kazanmak için yazılıyor. Artık kimse kendini ispatlama derdinde değil. Yeni visrüler banka hesap numaralarını, şifreleri toplamak için yazılıyor. Mail adresi toplayanlarda mevcut. Ayrıca bir siteye hit kazandırmak içinde virüs yazıyorlar. Hiti yüksek site reklamdan daha çok gelir elede ediyor.
mksoft arkadaşım sana tamamiyle katılıyorum. hatta bu işleri yapan arkadaşlarımda var. yaptıklarını anlatıyorlar. onlara karşı kötü niyetle bakıyorum. kul hakkı denen bişey bilmiyorlar. birçok ceza aldılar ama yinede uslanmadılar. artık siz düşünün para insanın gözünü bu kadar bürüyor.
VİRÜS YAZMAK BİR SANATTIR.
Virüslere ölüm
evet artık virüs yazmak ticarete döküldü benim arkadaş bir virüs yazdı virüsü nortona sattı adamlar bu virüsü dünyaya yayıp ondan sonra bu virüs için antivirüs cıkartacaklar
Kesinlikle virüs yazmak artık ticari bir olgu haline gelmiştir ve büyük şirketler tarafından da finanse edilmektedir. Kimse zevk için zamanını harcamaz. En azından onlar eskidendi. 8)
virüz yazmak bir sannatır
onlar antivürüsleri satmak için yapıorsalar zu ha ha bende sürekli regeditti tazeler süresisiz şekilde kullanırım :)

Yukarı Git