Kelebek Kanatları Yapalım

Bu derste sizlerle çok hoş bir kelebek kanadı çalışması yapmak istiyoruz.

Bu derste sizlerle çok hoş bir kelebek kanadı çalışması yapmak istiyoruz.

İlk önce siyah arka planlı bir yeni bir dosya açın. Sonra yeni bir layer oluşturun. Sonra Pen aracını kullanarak aşağıdaki gibi bir yaprak şekli çizin.Sonra layer'a sağ tıklayın ve Make Selection seçin. Feather Radius 0 olmalı ve Anti-aliased kutucuğu işaretli olmalı. Henüz seçimi iptal etmeyin.Şimdi de Select > Feather seçin. bu örnekte ben Feather Radius değerini 5 yapıyorum. Siz isterseniz başka bir değer kullanabilirsiniz.

Seçimi silin ve bu şekilde işinizi bitireceksiniz.Şimdi, bu yaprak şeklini çoğaltın (duplicate), bir yelpaze gibi çevirin. Benim yaptığım gibi boyutları ve yönünü değiştirebilirsiniz.Bu parça için, ben diğer layer'ları gizliyorum. Bu da yoğunlaşacağım işlem için bana kolaylık sağlayacak.

Yaprak parçasının birini çoğaltın (duplicate) ve Filter > Blur > Motion Blur menüsünü seçin. Yaprağınızın açısına bağlı olarak blur açısını yaklaşık +/- 10 derece şeklinde ayarlayın ve mesafe 50'ye yakın bir şey olsun. Bu da ana yapraktan dışarı doğru yayılan bir hat çizecektir. Anlattığımı tam görebilmek için aşağıdaki resme dikkatlice bakabilirsiniz.Şimdi, her bir yaprağa aynı işlemi uygulayın, ben 2 farklı motion blur açısı uyguladım. Biri diğerine göre biraz daha parlak oldu. İşleminizi bitirdiyseniz, siyah arka planı hariç tutarak layer'ları MERGE yapın (birleştirin).Merge yapmışsanız, CTRL tuşuna basarak birleştirdiğiniz layer üzerine tıklayın. Yeni bir layer oluşturun ve Color Gradient aracını seçin. Standart renklerden birini kullanabilirsiniz veya kendi renklerinizi de ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir yönde gradient işlemi uygulayın.

Color layer'inizi çoğaltın (duplicate) ve diğer layer'ların blend modunu Vivid light veya Overlay yapın. Artık hangisi daha iyi görünüyorsa.

Bir kanat oluşturmuş oldunuz, şimdi bir tane daha oluşturacağız.Basit bir şekilde bütün layer'i (renk layer'leri ile birlikte) çoğaltın (duplicate) ve Edit > Transform > Distort seçin. İkinci bir kanat varmış görüntüsünü elde edene kadar uğraşın.Şimdi işte kelebek kanadı gibi görünüyor, değil mi? Sağ taraftaki bulanıklık için kaygılanmayın. Bir vücut yahut parlak bir alev eklediğinizde bu ortadan kalkacaktır.

Sonuç olarak aşağıdaki hale getirmemiz için kanatların köşelerine Filter > Blur > Gaussian Blur seçerek değişik bir efekt uygulayabilirsiniz.Daha sonra yaptığınız bazı kişisel eklemelerle resminiz çok güzel bir şekle bürünebilir. Kolay gelsin.NOT: Shinta'nın dersinden birebir çevirdim.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

süper olmuş abi
süper olmuş abi
walla tam süper olmuş.........:D
süper ötesi.elinize sağlık:D
muhteşem .. söylenicek söz bırakmamışsın..
ya gercekden cok güzelde anlatımda eksiklik var yada benmi yapamıyorum anlamdım ama soylenini aynen yapıyorum olmuyor
ellerine sağlık harika bir çalışma olmuş
ben dersı yabancı bı sıteden ındırmıstım ders tamamen aynı ve bırebır buraya kopyası ındırılmıs sıtenın adı arkadaslar www.good-tutorials.com yabancı bır sıte ver derste tamamen ıngılızce anlatılmıs.
Dersin yazarı Shinta'dır, o yabancı sitede gördüğün ders de bu yazara aittir. Bu ders çalma değil, çeviri bir derstir. En üst kısma baksa idin kolaylıkla anlayabilirdin.
yeni layer nasıl oluşturuluyor :)
Süper ötesi yaaa göryonuzmu elin gavurunu gavurdan ne eksiğimiz var didim urastım olmadııı :agla:
dehşet olmuş be
bide bi arkadş çalıntıdır diye bi laf yazmış sinir oldum çalıntı veya değil sen öğrenmene baksana ne irdeliyosun zaten cevabını almışın
çok güzel olmus ellerinize sağlıkk
harika bişi olus line salık
çok güzel olmuş
Karmakarışık bir şey oldu. Aslında son aşamaya geldiğimde sadece gradient in renkleri kalmış. şekiller uçmuş gitmiş:gul: Neyse en azından photoshopta neler yapılabileceği hakkında bir fikir edindim. İyi çalışmalar. Teşekkürler...
diyecek hiçbir şey bulamıorm spr ötesi biş bu yha darısı bnm başıma
harika tek kelimeyle bayıldımmm
resim linklerinin güncellenmesi lazım
Resimler güncellendi.
SüPrSiniz...xD
make selection?? bulamıyorum :(

Yukarı Git