Kayan Yazı Animasyonu

Bu dersimizde sizlere Photoshop'ta kayan yazı animasyonunun nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz kriterlere uygun yeni bir döküman açıyoruz. Yazımızı yazıyoruz ve bir kopyasını oluşturuyoruz.Yazı layer'ımızın sağ tıklıyıp duplicate layer diyerek bir kopyasını çıkartıyoruz.Şimdi çalışmamızı Imageready içine aktaracağız. Bunun için tool bar'ın en altındaki ikona basıyoruz.Windows - Animation penceremizi açıyoruz.Layer bölümü şöyle olması lazım.Animation penceresindeki ayarlar:Frame ayarları:

Tweens ayarları:Tweens uyguladıktan sonra 7 frame penceremiz oluşacaktır. Çalışmamızı Imageready'den File - Save Optimized As'dan .gif olarak kaydediyoruz. Photoshop'tan ise File - Save For Web'den .gif olarak kaydederek son veriyoruz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

güzel çalışma güzel anlatım tebrikler
image ready den kaydederken tamamda photoshopta o esnada save as sönük nasıl kaydedilecek
güzel çalışma eline sağlık ta bitmiş halinide bi göstersen iyi olurdu fakat olsun şimdi başlıyorum çalışma eline sağlık...

Yukarı Git