Kağıt kenarı kıvırma efekti yapalım

  • 27.440

Kağıt kenarı kıvırma efektini Fireworks'te yapacağız. Basit bir ders olacak.

Fireworks'te sayfa kenarlarını kıvırmakla alakalı sorular soran arkadaşlara cevap mahiyetinde hazırlıyorum. Zaten genelde hazırladığım dersler sık sorulan sorulara binaen hazırlanmış dersler oluyor. Bu ders biraz basit olacak. Çünkü hızlı bir şekilde hazırladım.

1. 400x400 boyutunda yeni bir sayfa açalım. Rectangle aracını kullanarak bir kare çizin.2. Knife (bıçak) aracını kullanarak resimdeki gibi kesin.

3. Kestiğiniz kısmı seçin ve DELETE tuşuna basarak silin.4. Şimdi kenar oluşturmamız gerekecek. Pen tool'u seçin ve resimdeki gibi kestiğinizle orantılı olacak şekilde bir kıvrım çizin.5. Kıvrıma linear dolgu verin ve sayfanın rengiyle orantılayın. Drop Shadow efekti vererek de biraz farklılık katabilirsiniz.Çok basit bir şekilde mantığını gösterdim. Ancak biraz uğraşma ile çok daha iyileri yapılabilir.

Photoshop'ta bunun eklentileri var, onlarla daha profesyonelce sayfa kıvrımları oluşturabilirsiniz. İşte o eklentilerden birini buradan indirebilirsiniz:

İndirmek için buraya tıklayınız.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

cok güzel bir ders ama yeni baslayan arkadaslar icin pen tool ile simetrik cizim kolay olmuyor bu yüzden kivrik kismini line tool(n) ile düzgün bir sekilde cizik , daha sonra bu cizgileri yaprak kivri sekline free form tool(o) ile daha basit sekilde yapilabilir.
teşekkürler ama yapamadım:S başta iyi gidiyordu apexi nin dediği gibi pen tool kullanamıyorum. :S
Bence Paylaşım güzel ama Ben misal Hiç Fireworks Bilyorum bi baqıyım dedim tam yapmaya başladım bıcak nerde olduğunu bilmediğim için takıldım lütfen daha açık yazabilir misiniz?konuyu hiç Fireworks Bilmeyene anlatır gibi...Teşekkürler
Kardeş Biraz Açıklama Yaparmısın Resim Üzerinde Yerleri Göstererek Şuraya Tıklayın Şeklinde :s Knife (bıçak) aracını kullanarak resimdeki gibi kesin. Bulamadım
teşekkür ederim eline sağlık
tşrkler ben yeniyim ama olck ya:D
ya bende şeyi yapmadım knife ile kesiyorum deşeteye basıyorum sayfa komple gidiyo ya:S
daha profsyenelce yapamayız mı acaba?
BU NE HEMŞERİM AA BİRAZ ARINTI
kardeş paylaşım güzel ... aiağıda verdiğin linki nasıl kullanıcaz ben açamdım yardım bekliyorum...

Yukarı Git