Joomla'da Tema Yüklemek ve Aktif Etmek

Joomla sitemizi kurduk fakat farklı bir tema istiyoruz. Profosyonel olan kişiler kendi temalarını hazırlayabilirler. Ancak biz internette binlerce örneği bulunan temalardan birini sitemize yükleyeceğiz ve bunu daha sonra aktif edeceğiz.

Joomla sitemizi kurduk fakat farklı bir tema istiyoruz. Profosyonel olan kişiler kendi temalarını hazırlayabilirler. Ancak biz internette binlerce örneği bulunan temalardan birini sitemize yükleyeceğiz ve bunu daha sonra aktif edeceğiz.

1. Bu işlem için önce istediğiniz siteden joomla temaları indirebilirsiniz. Fakat indirirken dikkat etmemiz gereken konu indirdiğimiz temanın bizim sitemizin versiyonu ile uyumlu olması.
Aşağıdaki sitelerden joomla için istediğiniz temayı ya da temaları indirebilirsiniz.

www.joomlaos.de
www.joomlart.com
www.joomla-templates.com
www.joomla24.com


2. Beğendiğimiz temayı seçtik ve bilgisayarımıza zipli dosyayı indirdik. Bu zipli dosyayı açmamıza gerek yok.

3. Şimdi kullanıcı adımızı ve şifremizi girerek sitemizin yönetim paneline girelim. Yönetim panelinde üst menüden Yüklemeler >Şablon Site (versiyonlara veya tercümelere göre farklı olabilir burası) tıklıyoruz.4. Açılan sayfadan Gözat butonunu tıklayarak internetten beğenip indirdiğimiz temayı seçiyoruz ve aç diyoruz.

5. Daha sonra yükle butonuna tıklıyoruz.6. Eğer başarılı isek herhangi bir hata yapmadıysak Success ya da başarılı diye bir mesaj alırız. Bu ekranda devam et linkine tıklayarak yükleme işlemimizi tamamlamış oluruz.7. Şu an temamızı yüklemiş bulunuyoruz fakat aktif etmedik. Şimdi karşımıza site şablonlarının listesi gelecek. (Şablon yöneticisi ekranı Üstmenüden Site > Şablon yöneticisi > Site şablonları)Burada şu an aktif olan şablonun karşısında OK işareti var. Bizim yeni yüklediğimiz şablonu da orada görebiliriz.8. Şimdi az önce yüklemiş olduğumuz şablonu işaretleyerek üstten Varsayılan butonuna tıklıyoruz.9. Şimdi üst menüden Site > Görünüm > Yeni Pencerede diyerek sitemizi açıyoruz ve yeni şablonumuzun nasıl göründüğüne bakıyoruz...

Faydalı olması dileğiyle...

  • Etiketler;
Kerim Sarıgül
1979'da Bulancak'ta (Giresun) dünyaya geldim. Eğitim Hayatım İlköğrenimini Küçükdere Köyünde, orta öğrenimini Bulancak'ta, lise öğrenimini ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü kazandım ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldum. Mezuniyet sonrası Yüksek Lisansa başladım ve bu eğitimimi de 2008 yılında başarıyla tamamladım. Şu an Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi Türkoloji Bölümünde "Bilgisayarlı Dilbilim" alanında doktora eğitimime devam etmekteyim. İş Hayatım 2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Dilller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak, 2013-2015 yılları arasında Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Şu an Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretim Merkezi Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. *** Bilgisayarla tanışmam lise yıllarına dayanır. Bu tanışma sonucu oluşan arkadaşlığı hiç bitirmedim. Bilgisayar programları, programa dilleri ve içerik yönetim sistemleri konusunda araştırma ve çalışmalarım bulunmaktadır. Flash, Corel, PhotoShop, 3ds Max vb. programlar; asp, asp.net, C# programlama dilleri ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ile haşır neşir durumdayım. Ayrıca bir çok sitede Flash, Corel, Photoshop, Joomla, eğitimde ve dil öğretiminde teknoloji kullanımı konularında derslerim ve makalelerim yayınlanmaktadır. İyi derecede Rusça ve Kırgızca biliyorum. İngilizce ve Arapça öğrenmeye devam ediyorum. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yüklemeye çalıştığınız temanın joomla sitenizle uyumlu olup omadığını kontrol edin. yani 1.0x ya da 1.5 hangisi ise. Her şeye rağmen olmuyorsa tema ismini bize verin inceleyelim...
BENİM SORUNUM LOGO DEÃİŞTİRİLMESİ İLE İLGİLİ. TEMAYI EKLEDİKTEN SONRA KENDİ LOGOMU NASIL YÜKLEYEBİLİRİM?
Teme yüklemek istediğimde hata veriyor. "JFolder::create: Klasör oluşturulamadı. Uyarı! - Dosya taşıma başarısız." hatası veriyor. Yardım eder misiniz ?

Yukarı Git