Joomla'da Sürüm nasıl yükseltilir?

Joomla kullanıcıları yeni versiyonlar çıktıkça güvenlik ve performans açısından Joomla sitelerini yükseltmek zorundalar. Burada Joomla'da sürüm nasıl yükseltilir kısaca onu anlatacağız.

Joomla kullanıcıları yeni versiyonlar çıktıkça güvenlik ve performans açısından Joomla sitelerini yükseltmek zorundalar. Burada Joomla'da sürüm nasıl yükseltilir kısaca onu anlatacağız.

Joomla'da sürüm yükseltmeye başlamadan önce ftp aracılığı ile dosyalarınızın yedeğini alın daha sonra aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayın:

1. Öncelikle Joomla Versiyon (sürüm) yükseltme dosyalarından hangi sürümden hangi sürüme yükseltmek istiyorsanız o dosyayı indirin!

2. Admin panelinize girip sitenizi kapatın. Kapatmasanız da olur fakat ziyaretçileriniz sitenizde hatalarla karşılaşmasın yüklenme esnasında!

3. İndirdiğiniz zipli dosyayı açın!

4. FTP bilgilerinizi kullanarak hostinginize bağlanın ve Joomla'nın kurulu olduğu yere bu indirdiğiniz yükseltme dosyalarını atın!

5. Aynı dosyaların var olduğu, üzerine yazmak isteyip istemediğiniz sorulacak "evet" deyin ve yükleme tamamlansın!

6. Şimdi admin panelinize girip sitenizi aktif hale getirebilirsiniz. Artık siteniz yeni versiyonda!!!

Joomla Sürüm (versiyon) yükseltme dosyaları (Tüm Versiyonlar)

Joomla Sürüm (versiyon) yükseltme dosyaları (Tüm Versiyonlar)

  • Etiketler;
Kerim Sarıgül
1979'da Bulancak'ta (Giresun) dünyaya geldim. Eğitim Hayatım İlköğrenimini Küçükdere Köyünde, orta öğrenimini Bulancak'ta, lise öğrenimini ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü kazandım ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldum. Mezuniyet sonrası Yüksek Lisansa başladım ve bu eğitimimi de 2008 yılında başarıyla tamamladım. Şu an Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi Türkoloji Bölümünde "Bilgisayarlı Dilbilim" alanında doktora eğitimime devam etmekteyim. İş Hayatım 2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Dilller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak, 2013-2015 yılları arasında Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Şu an Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretim Merkezi Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. *** Bilgisayarla tanışmam lise yıllarına dayanır. Bu tanışma sonucu oluşan arkadaşlığı hiç bitirmedim. Bilgisayar programları, programa dilleri ve içerik yönetim sistemleri konusunda araştırma ve çalışmalarım bulunmaktadır. Flash, Corel, PhotoShop, 3ds Max vb. programlar; asp, asp.net, C# programlama dilleri ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ile haşır neşir durumdayım. Ayrıca bir çok sitede Flash, Corel, Photoshop, Joomla, eğitimde ve dil öğretiminde teknoloji kullanımı konularında derslerim ve makalelerim yayınlanmaktadır. İyi derecede Rusça ve Kırgızca biliyorum. İngilizce ve Arapça öğrenmeye devam ediyorum. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

tskk..
slm siteye yeni uye oldum joomlaylan yeni tanistim,unceliklen buyle bir site yaptiginiz icin gelcekten cok tesekurler gelcekten cok guzel paylasimlar var,ve size bir sorum olucakti mumkunse ve bu konuda bir bilginiz varsa eyer! bir yardim lutfen,JOOMLADA RAR VE ZIP DOSYASI YUKLEMEK mumkunmu ve nasil yapiliyor..simdiden cok tesekurler..
senin dediğinin aynısını yaptım ama ben sorunla karşılaştım nasıl çözücem bilmiyorum şu hatayı veriyo Fatal error: Class 'JConfig' not found in /home/et/public_html/administrator/includes/framework.php on line 43
yardım eden olmıyacakmı
çok teşekkür ederim gerçekten ihtiyacı olanlar için muazzam bilgiler ALLAH razı olsun.
iyi günler paylaşım için sağ olun benim bi sorum olacak şimdi ben dosyaları yedeklemek istiyorum ama ana bilgisayar(ftp adresini) bilmiyorum nasıl öğrenebilirim şimdiden tşkrlr...
Hosting aldığınız firmaya sorarsanız size cpanel ve ftp bilgilerini verirler...
tşkler :)

Yukarı Git