Joomla'da içerik ekleyememe problemi...

Eğer bir joomla siteniz var ve her şey normalken sitenize içerik ekleyemiyor iseniz korkmanıza gerek yok...

Eğer bir joomla siteniz var ve her şey normalken sitenize içerik ekleyemiyor iseniz, yani içerik ekle linkini kullandığınızda normal olarak karşınıza gelmesi gereken içerik ekleme editoru gelmiyorsa, geliyor fakat işlem yapamıyorsanız korkmanıza gerek yok. Bu hata adres çubuğuna sitenizin ismini girerken configuration.php dosyasında kayıtlı olduğu şekilde girmemenizden kaynaklanıyor.

Bu problemi çözmek için iki yol takip edebilirsiniz.
1. İster configuration.php dosyasını açarak orada sitenizin isminin ne şekilde kayıtlı olduğuna bakıp (www’lu ya da www’suz – http://www.siteadı.com ya da http://siteadı.com) site adminine girişinizi o şekilde yapmanız yeterli olacaktır.

2. Bir diğer ve daha kolay olan yol ise. Yukarıda bahsedilen hatayı yaşadığınızda adres çubuğunuza bakın ve site isminizin ne şekilde girilmiş olduğunu (www’lu ya da www’suz – http://www.siteadı.com ya da http://siteadı.com) inceleyin. Eğer orada www var ise ve siz bu problemi yaşıyorsanız www'ları silerek yani http://siteadi.com/administrator şeklinde sayfayı yenilemeniz yeterli olacaktır. Ya da tam tersine eğer adres çubuğunda www yazılı değil yani www.siteadi.com/administrator şeklinde ise orada www eklemeniz yeterli oalcaktır.

Kısacası adres çubuğunda her iki şekilde de deneme yapmanız yeterli oalcaktır. Hangisinde problem ortadan kalkıyorsa configuration.php de sitenizin adresi o şekilde kayıtlı demektir.

Elimden geldiği kadar ayrıntılı anlatmaya çalıştım.

Faydalı olması dileğiyle...

  • Etiketler;
Kerim Sarıgül
1979'da Bulancak'ta (Giresun) dünyaya geldim. Eğitim Hayatım İlköğrenimini Küçükdere Köyünde, orta öğrenimini Bulancak'ta, lise öğrenimini ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü kazandım ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldum. Mezuniyet sonrası Yüksek Lisansa başladım ve bu eğitimimi de 2008 yılında başarıyla tamamladım. Şu an Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi Türkoloji Bölümünde "Bilgisayarlı Dilbilim" alanında doktora eğitimime devam etmekteyim. İş Hayatım 2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Dilller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak, 2013-2015 yılları arasında Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Şu an Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretim Merkezi Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. *** Bilgisayarla tanışmam lise yıllarına dayanır. Bu tanışma sonucu oluşan arkadaşlığı hiç bitirmedim. Bilgisayar programları, programa dilleri ve içerik yönetim sistemleri konusunda araştırma ve çalışmalarım bulunmaktadır. Flash, Corel, PhotoShop, 3ds Max vb. programlar; asp, asp.net, C# programlama dilleri ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ile haşır neşir durumdayım. Ayrıca bir çok sitede Flash, Corel, Photoshop, Joomla, eğitimde ve dil öğretiminde teknoloji kullanımı konularında derslerim ve makalelerim yayınlanmaktadır. İyi derecede Rusça ve Kırgızca biliyorum. İngilizce ve Arapça öğrenmeye devam ediyorum. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Kardeş eğer dosyalarında hata yoksa yani dosyaları hosta atarken bi eksiklik olmadıysa bu problem configurationla ilgilidir. Configuration ayarlarını iyice incelemenizi tavsiye ederim...
slm benim sorunum buna benzer fakat sitede sorumu yazacak yer bulamadığım için bu bolume yazmak zorunda kaldım flaş ratoror ana sayfada daha once sorunsuz çalışıyordu fakat yeni resim yukledim daha sonra kaydettiğimde flas ratororun kaybolduğunu gordüm tekrar geri gelmesi için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Yukarı Git