İnterneti Hızlandırma Yolları

Bu derste interneti nasıl hızlandırabileceğinize dair yöntemlerden birini göstereceğim.

Bu derste interneti nasıl hızlandırabileceğinize dair yöntemlerden birini göstereceğim.

Bant Genişliği'ni devre dışı bıraktığımızda internet bir miktar hız kazanır. Hala bilmeyenler olduğu için devre dışı bırakma olayını anlatayım. Bu arada bant genişliğinin tanımını da yapalım:

Bant Genişliği: İletişimde bir saniye içinde aktarılan bit sayısıdır. (b/s)


İşleme başlıyoruz:

[*] Başlat / Çalıştır'a gelip gpedit.msc komutunu giriyoruz.

[*] Karşımıza Grup İlkesi çerçevesi çıkacak. Yani: Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Ağ / QoS Paket Zamanlayıcısı'na kadar geliyoruz.

[*] Sol tarafta Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla'ya çift tıklıyoruz.

[*] Karşımıza Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla Özellikleri çerçevesi çıkacak. Buradan Devre Dışı --> Tamam yaparsınız.

Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Keramettin El
Girişimci. Sosyal medya uzmanı olma kariyerini aldığı eğitimlerle tamamlayıp çıtayı yükseltmeyi kendine vazife edinen kişi. Yer yer boş gezen, yer yer de gezecek yer bırakmayan nev’i şahsına münhasır zat. Uç noktaların insanıdır. Aldığı gazlarla helyum misali atmosfere kadar uçabilir. Büyük hayaller kurmayı sever ama adımlarını atarken dikkatlidir. Öğrencilikte hayatın dibine nalına mıhına vurmuştur. Sonra basamakları hızlı tırmanmayı becermiştir. İşletme okumasına rağmen kimseyi işletmeyi düşünmemektedir. Medya ve İletişim üzerine yüksek lisansını tamamlamış olup, Sosyal Medya ve İletişim Danışmanlığı kariyerine devam etmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

[b][i]Bu İşlem XP İçin.[/i][/b]

Yukarı Git