Illustrator'de Trol Çizimi

Bu derste Illustrator ile huysuz ve elinde bir laptop bulunan bir trol çizeceğiz. Umarım sizin için faydalı olur...

Bu dersimizde illustrator programında kolay bir şekilde trol çizimini göstereceğim. Herkesin kendini biraz zorlarsa yapabileceğine inandığım bir ders.

Öncelikle basit bir çizgi çalışmasıyla başlamalıyız, daha sonra bu çizimin temel ana hatlarını çizmeliyiz ve son olarak çizimimizi boyamalı ve gölgelendirme vermeliyiz.

1.Adım

Trol çizimi ilk olarak kabataslak olarak trolu çizimi çizmeyle başlar. Kabataslak olarak bilgisayarının başına oturmuş çirkin bir trol çizmeye başlayın. Zorlanmayacağınızdan eminim çünkü trol çizimi simetrik bir çizim. Eğer isterseniz resmi kopyalayıp çizimimizi bu resim üzerinden devam ettirebilirsiniz.

2.Adım

Çizimi Illustrator'e aktardıktan sonra yeni bir katman açın ve anahatları çizmeye başlayın. Bunun için pen aracını kullanın. Trolümüz simetrik anahatlara sahip olduğundan dolayı anahatları yarısına kadar çizmeniz yeterli.

3.Adım

Daha sonra yine kalem aracını kullanarak trolün yüz anahatlarını çizin. Tabi trolümüz simetrik olduğu için yarısına kadar çizmeniz yeterli olacaktır. Eğimli çizgiler oluştumak için başlangıç noktasına tıkladıktan sonra hemen bırakmayıp biraz sürükleyin bunu ayarlayın.

4.Adım

Şimdi yarısına kadar çizdiğiniz anahatları kopyalayın (Ctrl+C) , üstüne yapıştırın (Ctrl+F). Object> Transform> Reflect yolunu takip edin. Karşınıza çıkan pencereden Vertical ı işaretleyin. Bu sayede anahatımız dönmüş olacaktur. Ve Bu işlemi yaptıktan sonra Shift tuşuna basarak diğer anahatın karşısına alın. Ve iki anahatımızı da Shift tuşuna basarak seçtikten sonra Join seçeneğine tıklayıp iki çizimi birbirine bağlayın.

5.Adım

Şimdi de yine pen tool u kullanarak trolün iç detaylarına girin.

6.Adım

Şimdi yüz hatlarını tamamlayın.

7.Adım

Anahatlarınızı 7 pt boyutuna getirin.

8.Adım

Arc aracını alarak kısa yolları çizin.

9.Adım

Arc aracını elinizdeyken Brush Definition seçeneğine tıklayıp New Brush' a tıklayın. New brush'a tıkladıktan sonra önünüze çıkan pencereden art brush'ı seçin. Trolün kafasındaki kılları oluşturmak için bir brush oluşturun.

10.Adım

Arc aracı ile brushımız seçili iken trolün kafasındaki kılları çizin.

11.Adım

Şimdi de hatların kalınlığını ayarlayın. Yüz özellikleri için 4 pt, t-shirt gibi küçük ayrıntılar üzerinde 1pt 2pt anahat kullanın.

12.Adım

Anahatların altında yeni bir katman oluşturun, bu bizim boyama katmanımız olacak. Kabaca, siyah inme alanı içinde kalan, kol etrafında bir taslak çizin. Bu şekil bir yeşil degrade dolgu verin.

13.Adım

Bu dolgu akışını gereken bölgelere uygulayın.

14.Adım

Bu işlemi tekrarlayın, ancak bu kez ince bir gri beyaz gradient kullanarak doldurun. T-shirt etrafında, gözlerde ve dişlerinde bu işlemi uygulayın.

15.Adım

Gölgeleme adında yeni bir katman oluşturun. Kabaca siyah linework bir bölümünü izlemek için kalem aracını kullanın, sonra karakterin iç alanları arasında akan bir düz yolu ile şekli bitirin.

16.Adım

Yüz ve vücut üzerinde daha fazla siyah şekiller ekleyin, sonra saydamlığını % 10 a indirin. Bu basit şekiller gölgeleme ile karaktere hayat getirir.

17.Adım

Karakterin arkasında büyük bir gri dikdörtgen ve beyaz degrade daire ile bir arka plan ekleyin.

18.Adım

Bizim troll karakteri aşağılayıcı bir açıklama olmadan tamamlanmış sayılmaz. Feast of Flesh BB fontunu kullanarak (kaynak dosya olarak ekledim) aşağılayıcı açıklamamızı yazıyoruz.

19.Adım

Nesne> Zarf Distort başlığı metin işleyin> Warp ile olun. % 50 bend ile Üst Shell ayarları yapın.

20.Adım

Nesne> Zarf Distort başlığı metin işleyin> Warp ile olun. % 50 bend ile Üst Shell ayarları yapın.

21.Adım

Metin gri degrade ve ana karakter kullanılan sanat tarzı siyah gradient verin.

22.Adım

Karakter hemen hemen tamamlanmış durumda, ancak biz yüz özellikleri linework yapabilirsiniz fazladan birkaç küçük tweaks var. Kaş anahat seçin ve Object> genişletin. Kontur seçeneğini seçin.

23.Adım

Dikkatle inme genişliği varyasyonu eklemek için belirli noktaları dışa doğru itelemek için Doğrudan Seçim aracını kullanın.

24.Adım

Burun oluşturan hat üzerinde bu işlemi tekrarlayın. Bazı noktaları orijinal kare köşe yerde keskin bir kenarı oluşturmak için hareket ettirilebilir.

25.Adım

Kalınlıkta Bu küçük varyasyonları sadece temel inme kıyaslandığında ekstra bir derinlik ve detay seviyesi ekleyin.Bizim huysuz yaşlı troll karakter şimdi tamamlandı. Umarım beğenmişsinizdir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

[i][i][/i]Çok güzel faydalı bir çalışma olmuş.Emeğinize sağlık.Böyle çalışmalar bekliyoruz...[/i]
çok güzel bi ders özellikle çizimlere el yatkınlığı olması bakımından çok iyi bi ders
bir de silüet giyderen olsa hiç fena olmaz... arkadaslar tasarımlarımı ıllustrator de yapmam gerekıyor..bu konuda bana yardımcı olabılırmısınız?
Kendiniz ait olmayan dersleri kaynak belirtmeden kopyalayıb çevirmişsiniz :( [url=http://www.blog.spoongraphics.co.uk/tutorials/how-to-create-a-grumpy-troll-character-in-illustrator]orjinali için tıklayın[/url]

Yukarı Git