Illustrator CS4 - 3D Effect - Extrude & Bevel Özellikleri

Illustrator CS4 - 3D Effect - Extrude & Bevel Özellikleri

Son dönemdeki tasarımlarda 3D özellikleri fazlasıyla kullanılıyor. 3D programlarla bu tür nesneleri üretebiliyoruz. Adobe Illustrator tam bu noktada devreye giriyor. 3D programlara geçmeden Adobe Illustrator'a bakmak lazım. Belki tam da istediğimiz nesneyi hızlıca halledebilir. Adobe Illustrator'ın 3D programlardan en önemli farkı baskı için uygun olarak 3D nesne üretmesidir. 3D programlarla üretilen nesnelerin tümü ekran içindir ve baskı hazırlık aşamasından geçmesi gerekir. Bu video üzerinde Extrude & Bevel (Genişletme ve Pah Kırma) konusunu işledik. Bir de Adobe Illustrator 3D Efektleri içerisinde hep gözden kaçan "Draw Hidden Faces" özelliğinin ihtiyaç duyulduğunda ne kadar önemli bir fonksiyon olduğunun üzerinde durduk. Keyifli seyirler... 

Erhan Meydan
Grafik ve Web tasarım konusunda kurumsal eğitimler ve eğitim kurumlarında temel eğitimler vermektedir. <p>Kendi çalışmalarına ajansı üzerinden devam etmektedir. <p>Bunların yanında bazı dergi ve sitelerde yazar olarak bildiklerini paylaşmaya devam etmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 10 yıl önce
baba harikasin valla super des
• 10 yıl önce
Teşekkürler. Illustrator'un 3D özelliğini kullanırken farklı bir boyutunu sizlerin vasıtasıyla keşfettim. Marifet, iltifata tabidir sözünden hareketle Emeğinize sağlık diyorum:gul:
• 9 yıl önce
ellerin dert görmesin...aminn
• 6 yıl önce
ben videoyu açamıyorum

Yukarı Git