HTML Dosyalarının İçine Php Kodlarını Eklemek

HTML dosyasina (index.html mesela) artık "php" uzantlıymış gibi davranılmasını ve içindeki kodların PHP motoru tarafından uygulamansını sağlamak.

HTML dosyasina (index.html mesela) artık "php" uzantlıymış gibi davranılmasını ve içindeki kodların PHP motoru tarafından uygulamansını sağlamak için;

1. Bulunduğunuz web dizininde (klasor) icinde bir ".htaccess" dosyası yaratın. (Bunu HTML dosyalarına php gibi davaranılmasını istediğiniz her klasorde yaratmalısınız)

2. Bu ".htaccess" dosyasının içine asağıdaki satırı yazın.

AddType application/x-httpd-php php3 html

İşte hepsi bu kadar artık HTML sayfalarınıza normal PHP dosyalarında olduğu gibi kod parcaları yazabilirsiniz.

Ekleme : Bu çözüm işletim sisteminden bağımsızdır. Tek kısıtlama, şu anda dünya piyasasının %65 gibi büyük çoğunluğunu elinde tutan "Apache Web Server" üzerinde kullanilabilir olmasıdır.

  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Bu dosyayı nasıl yaratıcaz onu açıklamamışın ve hangi programda yaratıcaz. mesela ben dreamweva kullanıyorum bu programda nasıl (htaccess) dosyasını yaratabilirim. tşk
Not Defterinden iyi editörmü var ? :gul:
Abdullah kardeşim ben bir köy öğretmneiyim emin ol çevremde bu işlerden anlayan kimse yok tek kaynağım internet fakat o kadar aradım taradım bulamadım benim msn adresim sefer_dolen@hotmail.com ekler ve ban döner yardımcı olursan sevinirim.Derdim Şu okulun internet sitesini yapıyorum flash ta hazırladığım bir banneri eklemeyi bir türlü başaramadım.ben ilk kez site yapacağım bunu da php tabanlı olsun öğrenciler daha iyi istifade edebilsinler diye yapıyorum.Yrdımcı olusan çok sevinirim Tşk.
@suis www.site.com/sayfa.php ya da sayfa.htm yerine sayfa.seninuzantin gibi bisey yapmak cok zevkli olabilir mesela..
daha acik olursaniz bilmeyen ama ögrenmeye ac olanlar daha iyi istifade ederler acaba php eklemek ne isimize yarar o nedir?tesekkürler

Yukarı Git