Hoş bir grafik çalışması yapalım

Bu derste Photosohop'ta grafik yapacağız. Tabi ki diğer çizim programlarını da kullanmak zorundayız. İlginizi çekeceğinizi umduğum grafiklerin ilk bölümüne başlayalım.

Bu derste Photosohop'ta grafik yapacağız. Tabi ki diğer çizim programlarını da kullanmak zorundayız. İlginizi çekeceğinizi umduğum grafiklerin ilk bölümüne başlayalım.

800x600 yeni bir çalışma penceresi açıyoruz.Rounded Rectangle Tool ile sayfanın ortasına göz kararı ile bir diktörtgen çiziyoruz.Çizmeden önce Radius yani kenarın oval oluşunu 10 px yapıyoruz.Çizdiğimiz shape yanına yeni bir layer açıp ikisini aynı seçilii hale getirip Ctrl+E ye basıyoruz bu ikisini birleştirecektir. Katman haline getirecektir.Katman ve arka fon rengini istediğiniz renk verebilirsiniz. Ben gri ve turuncu kullandım.Önceden çizdiğimiz sanalkurs logosunuda sayfaya alıyoruz... Ve istediğimiz yere koyuyoruz.Daha önce Illustratode çizdiğimiz nesneyi çalışmamıza alıyoruz buna isterseniz stil uygulayıp çalışmanıza uygulayın isterseniz sedece renk uygulayın.Ben stil uygulayıp kenarlarını kestim.Daha sonra şekilleri çoğaltıp ayrı ayrı renklerde çalışmamızın arkasına alalım. Sonuç:Gelecek derste görüşmek dileğiyle...

Çalışmanın PSD hali kaynak dosyasında verilmiştir, isteyen indirebilir.

Allah yardımcınız olsun...


  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

TEŞEKKÜRLER
Paylaşım için teşekkürler
süper olmuş valla ellerine sağlık arkadaşım
Ne bu şimdi?.. Hazır dosyaları üst üste koymayı herkes yapar. Asıl o dosyaları yapmayı göster takdir edelim. Yoksa sizden gelenler diye bölüm açıp, oraya koyabilirsin bu çalışmayı.
altındaki kırmızı yeşil mavi çizgiler olmasa daha estetik dururdu bnce
asilkann arkadaşımız haklı o cubukları falan yapmayı göstersen daha iyi olurdu
evet güzel olmuş eline sağlık kardeş
hoş olmuş ama diğer çizim programları demişsin isimlerini söylememişsin ayrıca pek acıklayıcı değil bu paylaşımın
ellerine sağlık mükemmel olmuş yapıcam da bende photoshopun türkçesi var yabancı dilde olmayınca burda çeviremiyorum :( napıcam bilmiyorum deneye yanıla bulmaya çalışıom
Bu nesneler sadece İllustratorde mi çizilebiliyor??? Photoshopta çizme olanağımız yok mu??? Teşekkürler
illustrator olmamış ama eline saglık

Yukarı Git