Hızlı Hareket Efekti Verme

Bu dersimizde hızlı gidiyormuş gibi aldılamamızı sağlayan efekti nasıl verdiğimizi öğreneceğiz..

Evet dersimize başlıyoruz.
İlk etapta Photoshop programını çalıştırıyoruz.
Daha sonra programımıza hangi resme bu efekti uygulayacaksak onu açıyoruz.(Ben arabayı tercih ettim.)


Resmimizi açtıktan sonra sıra geldi şimdi efekti vermeye.Efektimizi şu yolu izleyerek vereceğiz..


Filter/Blur/Motion Blur...Bu yolu takip ettikten karşımıza bir pencere çıkacak.

Ben resimde kolaylık olsun diye 1 ve 2 diye ayırdım.
1.))Bildiğiniz gibi "Angle" açı demektir.Buradan da efektin verileceği açıyı seçiyoruz.İsterseniz açıyı kutucuğa elinizle girin, istersenizde sağ tarafta bulunan kontrol ile ayarlayın.
2.))Buradan ise efektimizin şiddetini ayarlıyoruz.Yani burası biraz da size bağlı ne kadar yaparsanız resim o kadar hızlıymış gibi görünüyor..

Daha sonra değerleri girdikten sonra "Ok" basıyoruz.Hepsi bu kadar resmimizin son hali şu şekilde..(Benim değerlerim birbiriniz tutmayabilir. Onun içinde sizde farklı görünebilir.)(Not::Arkadşlar 2 numaralı yer olarak gösterdiğim yerin değerini ne kadar artırırsanız resim de o kadar değişiyor.Yani değeri fazla yüksek vermeyin.)
Kolay gelsin..
  • Etiketler;
Fuat ŞENGÜL
Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

:dusun: baksana sen bu phoosahop programını nerden indirdin:kirp:
Dostum bence Resmin Farklı yerlerine farklı blur değerleri verseydin daha hoş bir görüntü çıkabilirdi. ben bu resmin daha makbul olabileceğini düşünüyorum.. açıklamaların için teşekkürler.. [URL=http://img516.imageshack.us/my.php?image=aepic4.jpg][IMG]http://img516.imageshack.us/img516/4396/aepic4.th.jpg[/IMG][/URL]
bence de figüre blur verseydin daha iyi olabilirdi ama bu da güzel
BENCE BİRAZ KUCUK YAZSAN DAHA İİ OLURMUS ... SAKA DİYOM ELİNE EMEGİNE SAGLIK TEŞEKKÜRLER EN SEVDİGİM SİTE BU SİTE HERŞEYİ BURDAN OGRENİYORUM......

Yukarı Git