GZIP Kütüphanesi ile Daha Hızlı Sayfalar

PHP' nin GZIP kütüphanesi bilindiği üzere sıkıştırmak için kullanılır. Bu derste vereceğim püf noktası ile sayfalarınızın açılış sürelerini %50 hızlandırabilirsiniz.

PHP' nin GZIP kütüphanesi bilindiği üzere sıkıştırmak için kullanılır. Bu derste vereceğim püf noktası ile sayfalarınızın açılış sürelerini %50 hızlandırabilirsiniz.

Komutun işlevi sayfalardaki lüzumsuz kodları filtreleyerek hızlı açılmasını sağlamaktır. Bu sayede sitenizdeki Band Tüketiminide en aza indirgemiş olacaksınız.

Örneğin sitenizin index.php sayfası var. Bu sayfayı açıyorsunuz ve en üste şu komutu giriyorsunuz.


ob_start('ob_gzhandler');Şimdi test edebilirsiniz. Bu komutlu ve komutsuz 2 ayrı test gerçekleştirin. Ve bir de kronometre :) Ben denedim ve işe yaradığını gördüm. Maksimum %50 oranlarında hızlandırıyor.
  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

İddalı birşeye benziyor size güveniyor ve deniyorum :)
bu kodu hemen not alıyorum ve ılk php sayfamda kodlarımın arasına gomuyorum. Teşekkurler
include ettğiniz sayfalarda hata çıkabilir include ettiğiniz sayfaya kodu koymayın :)
Çok teşekkürler. Peki bu servera ciddi bir yük bindirmez mi???
Bindirmez. Komut artık standart olarak tüm PHP sektöründe kabullenilmiş durumda...
evet çok hızandı gerçekten :kirp: normal index.php 0.688 sn de açıldı ama u kodile sayfam 0.253 snde açıldı bu olayı 1-2 kez denedim en fazla 0.2 sn ye fark yiyor sisem :kirp: teşekkürler izin verirsn kendi sitemdeki not defteri bölümünde alıntılayacağım

Yukarı Git