Göz Rengini Değiştirmek

Çektiğiniz resmin göz rengini değiştirmek istiyorsunuz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buyrun birlikte yapalım.

Değiştirmek istediğiniz resmi açın. Ben aşağıdaki resmi açıyorum:Net bir seçim yaparak işimizi kolayca halletmemiz için göz kısmını %700 olacak şekilde büyütüyoruz. Pen aracını seçerek göz bebeği üzerinde aşağıdaki gibi bir şekil çiziyoruz. Kusursuz bir çizim olması gerekmiyor. Şimdi sağ tıklayın ve menüden "Make selection" tıklayın. Bir diyalog kutusu görünecektir, siz burada resminizin çözünürlüğüne bağlı olarak feather radius kısmını 2-3 pixel yapabilirsiniz.

Yapılmış olan seçim üzerinde sağ tıklayın ve menüden "Layer via copy" seçin. Yeni bir layer oluşturulduğuna dair size uyarı verecektir.Şimdi bu oluşturduğunuz layer'i seçin ve Hue/Saturation menüsüne gitmek için CTRL+U tuşlarına basın. Şu değerleri girin: Hue: 202, Saturation: 54, Lightness: 0 ve "Colorize" kısmını işaretleyin.Sonuç şu şekilde olacaktır:Aynı işlemleri diğer göz için de yapın. İşlem tamamdır:

  • Etiketler;
Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

göz rengini değiştirme konusunda bi sorum war. gözlerden birinin rengi değişiyor ama ikincisi ni değiştirmeye çalıştığım zaman olmuyo?? bunun nasıl olduğunu yazarmısınız??
Demek ki birincisine yaptığın işlemi ikincisi için tam olarak yapamıyorsun. Ayrı bir layer kullanmadığından da olabilir.
mrblar... Adobe Photoshop Version: 9.0.2 kullanıyorum dediginiz yapıyorum fakat make selection yaptıktan sonra layer via copy pasif durumda kalıyor bunun için ne yapmam gerek*?
evet hocam make selection yaptıktan sonra layer via copy aktif olmuyor bende denedim
yani sorun bende değil değilmi layer copy olmuyo bir acıklama lütfennnn
bide şöle deneseniz arkadaslar ; eliptical marquee tool secip ilk gözü secip shift tusuna basarak gene gene ikinci gözü secip ctrl+u gelen secenekte colorize secip istediğiniz rengi ayarlayın aynı sonuca ulasırsınız...
ctrl+u hocam uzun uzadıya..:)
:D güzel çalışma
eski bulanık resimleri en kolay ve en etkin nasıl düzeltebilirim.dersler çok güzel başarılar dilerim.
çok teşekkürler güzel bi ders
ben denedım fakat aynı sorun bende de var yanı secım yapıyorum fakat secılen alan sıyah kaplanıyor ve layer via copy sag tusla cıkmıyor hocam yardım lutfen... emegınıze saglık calısmalarınız super...
çok yararlı bir site... sizin sayenizde tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür ederim... bilgi paylaştıkça değerlenir... bunu en iyi şekilde sergiliyorsunuz..
Bende ikisi de oldu. Aynı şeyi iki kez yaparak bunu iyice öğrenmiş oldum. Dersler çok güzel teşekkürler...
merhaba bende hep kendi göz rengimi değiştirmeyi yada yüzümü pürüzsüz hale getirmeyi istemişimdir fakat bunun için hangi programı kullanıyorsunuz banada söylermisiniz ??
Photoshop:)
Göz kısmını tamamen seçip, içini istediğiniz rengin biraz koyusuyla boyayıp, blending'ten lighten'ı seçerseniz, hem daha basit, hem de sorunsuz halletmiş olursunuz.
Arkadaslar önce bir gözü secin, sonra SHIFT e basılı tutarak diğer gözü seçin. sonra ctrl+u yapın oradan colorize yi aktif edin istediginiz göz rengini secin daha kolay aynı sonucu verecektir...
resmi açın.pen tool ile gözü çizin veya elips toll ile shifte basarak ayarlayın.pats ten make selections yapın.ımage-adjustments-variations. burdan ayarlayabilirsiniz arkadaşlar.:gul:
arkadaşlar,oval seçim aracı ile gözü seçip ctrl+u ve oradan yukarıda verilen hue/saturation değerlerini girin.diğer gözüde aynı şekilde yapın.basit işi zorlaştırmanın anlamı yok
Teşekkürler...

Yukarı Git